Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
10°

Veebruaris toimuv “Maitsev Tartu” pakub toiduelamusi 23 restoranis

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Maitsev Tartu Foto: Oliver Kuusk

25. jaanuar 2022 / Veebruar on taas “Maitsva Tartu” kuu, mil 23 Tartu restoranis saab proovida põnevaid erimenüüsid. Kolmekäigulised menüüd luuakse spetsiaalselt restoranide kuu jaoks ning toitude valmistamisel kasutatakse võimalikult suures osas kohalikku toorainet.

„Veebruaris on taas võimalus meie üha mitmekesisema toidukultuuriga tutvuda ning pakutavatest maitseelamustest osa saada. Kuna viimased kaks aastat on olnud toitlustussektori jaoks kehtivate piirangute tõttu keerulised, siis sarnaselt möödunud aastale andsime ka seekord võimaluse kampaaniaga liituda tavapärasest suuremale arvule restoranidele. Restoranid pingutavad selle nimel, et  restorani külastamine oleks maitseelamuste otsijatele ka viiruseperioodil võimalikult ohutu,” ütles abilinnapea Raimond Tamm.

Maitsva Tartu 2022 osalejad on Antonius, Aparaat, Cafe Shakespeare, Cafe Truffe, Chez André, Dorpat, Fii, GMP Patisserie, Gustav Gastro Cafe, Humal, Kampus, Kolm Tilli, Lihuniku Äri, Meat Market, Pepe’s, Pierre, Pompei, RP9, Spargel, Taverna, Trikster Tihane, Werner ning Vilde ja Vine.

Erimenüüde ettevalmistamisel andis restoranidele tagasisidet asjatundlik žürii koosseisus: Sven-Erik Volberg (Villa Ammende tegevjuht), Elika Raal-Kikas (VOCO toitlustuse ja turismi osakond), Joosep Järvmaa (Aasta Noorkokk 2021), Õnnela Muuga (VOCO toitlustuse ja turismi osakond), Liisi Laanemäe (toidufotograaf, toidublogija) ja Britta Luup (Eesti Turismifirmade Liit).

Tavakohaselt saavad restoranide menüüsid hinnata ka toidunautijad, kelle hinnangute põhjal selgitatakse välja külastajate lemmikrestoran.

Toidunautijate poolt oodatud “Maitsev Tartu” toimub juba kaheksandat korda. Kolmekäigulisi erimenüüsid saab nautida terve veebruarikuu jooksul ning nende hind on 20–25 eurot. Menüüde ja restoranidega saab juba tutvuda ürituse kodulehel www.maitsevtartu.ee.

Osalevad ettevõtted kannavad turvalisuse märgist, millega kinnitavad, et täidavad inimeste heaolu ja hea tervise tagamiseks kõiki Terviseameti COVID-19 käitumisjuhiseid.

Rutt Ernits-Sups

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel:
Mob: 5554 0731

Viimati muudetud 11.02.2022