Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Veel viimast nädalat on ERMi osalussaalis avatud näitus "Numbripõnevus"

Eesti Rahva Muuseumi pressiteade

Veel viimast nädalat on ERMi osalussaalis avatud näitus "Numbripõnevus" Foto: Anu Ansu

26. september 2022 / Kuni 2. oktoobrini on Eesti Rahva Muuseumi osalussaalis avatud ERMi ja Hispaania päritolu andmeid visualiseeriva ettevõtte Domestic Data Streames ühisnäitus "Numbripõnevus. Arutlus andmetest ja mõõtmisest". Näitus uurib, kuidas numbrid ja mõõtmised muudavad ühiskonda ja meie arusaamist igapäevasest elust.

Meie elu on täis numbreid ja mõõtmisi: mitu minutit keeb muna, milline on temperatuur õues, mitu tundi on jäänud tööpäeva lõpuni, milline on elektrihind börsil, kui palju tohib päevas süüa soola, mitu meeldimist on sinu viimasel sotsiaalmeediapostitusel. Numbrid aitavad aru saada, mida me mõtleme, tunneme ja teame. Kui me oleme õppinud loendama, on kõike võimalik ka mõõta.

Vaadates näitust paluvad selle loojad vaatajatel endalt küsida, milline on sinu suhe andmetega ja mis andmed aitaksid mõista kultuuri mõju ühiskonnale. Näitusel on ka mitmeid kohti, kus palutakse külastajatel oma arvamus öelda või kirja panna näiteks viimased raamatu- ja filmielamused. Nii luuakse taas uus kiht andmeid, mida saab vaadelda kas infoprügina või hoopis põneva andmehulgana.  

Näituse kuraatorid ERMist on Pille Runnel, Pille Pruulmann-Vengerfeldt, Agnes Aljas ning Hispaaniast Marta Handenawer, Maria Fabuel, Pau Garcia.

Näitus loodi projekti Me-Mind. Museums and Events – Measuring Impact on local eNvironment with Data analytics raames.

Lisainfo: https://www.erm.ee/et/numbri-ponevus 
Näitust tutvustav klipp YouTubeä's: Me-Mind exhibition: Number fascination at Estonian National Museum - YouTube

Viimati muudetud 26.09.2022