Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

VIDEO: Tartlased valisid aasta teoks puidurafineerimistehase eriplaneeringu lõpetamise

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

27. detsember 2018 / Tartu Linnavalitsuse ja ajalehe Tartu Postimees ühisel konkursil "Tartu aasta tegu 2018" hääletasid tartlased lõppeva aasta tähtsaimaks teoks Tartu apelli, Emajõe keti ja teiste kodanikualgatuste tegevuse, mis aitas kaasa puidurafineerimistehase eriplaneeringu lõpetamisele.

Tänasel tunnustusüritusel raekoja saalis andsid Tartu linnapea Urmas Klaas ja Tartu Postimehe peatoimetaja Rannar Raba Tartu apelli ja Emajõe keti eestvedajatele üle aukirjad ning Juhani Püttsepa ja Ingmar Muusikuse raamatud "Eesti rahvusmaastikud sõnas ja pildis". Kingituseks nii kodanikualgatuste eestvedajatele kui ka kõigile tartlastele istutatakse kevadel üheskoos Tartu kesklinna Emajõe äärde okaspuude grupp.

Linnapea Urmas Klaasi sõnul läks Tartu aasta teo tiitel kindlasti õigesse kohta. "Tartlaste erakordne üksmeel ja oma kodulinna eest seismine olid sel aastal tõesti tähelepanuväärsed," lisas linnapea.

Tartlased pidasid 2018. aastal olulisemateks kordaminekuteks veel järgmisi tegusid:

  • Tartu Elektriteater – Lõuna-Eesti ainus väärtfilmikino 
  • Raatuse kooli renoveerimine 
  • Idaringtee kolmanda ehitusala valmimine 
  • Pirogovi platsi uuendamine 
  • Tartu ülikooli raamatukogu remondi lõpetamine 
  • Tartu Uue Teatri lavastus «Kremli ööbikud» kui kultuurieksport Narva 
  • Üliõpilaslaulu- ja tantsupidu Gaudeamus Tartus 
  • Koidula ja Jannseni mälestusväljak 
  • Karuplatsi tühimiku täitnud ärihoone R7 
  • Veeriku spordikeskus

Kõikide nende tegude tegijad said täna raekoja saalis Tartu linnapea Urmas Klaasilt ja Tartu Postimehe peatoimetajalt Rannar Rabalt aukirja ning sel sügisel Vanemuise balleti 80. juubeli puhul valminud fotoraamatu „Tantsides Tartut“. Album on valminud fotograaf Maris Saviku, balletijuht Mare Tomminga ja Vanemuise rahvusvahelise balletitrupi koostöös.

Postimees ja Tartu linnavalitsus valivad ühiselt Tartu aasta tegu juba 21. korda. Kokku anti aasta teo valimisel tänavu üle 4000 hääle.

Senised Tartu aasta teod on olnud: Vanemuise kontserdimaja (1998), Jaani kiriku tornikiivri taastamine ning kirikukellad Peetrus ja Paulus (1999), korvpallimeeskonna TÜ/Delta Eesti meistritiitel ja karikavõit (2000), Aura Keskuse avamine (2001), Treffneri kooli renoveerimine (2002), Turusilla ehitamine (2003), tunnelkollektori Kesklinna-2 ehitamine (2004), Jaani kiriku taastamine (2005), hansalodja Jõmmu ehitamine (2006), Athena konverentsi- ja kultuurikeskuse ning Volga restorani taastamine (2007), Tartu Ülikooli Kliinikumi uued ravihooned (2008), rahvusvahelise lennuliikluse taastamine Tartus (2009), kopsu siirdamine Tartu Ülikooli kliinikumis (2010), Ahhaa keskus (2011), Tartu vaksalihoone ootesaali valmimine (2012) ja Lääneringtee ja Idaringtee esimese etapi valmimine (2013) ja Võidu silla renoveerimine (2014), Ihaste silla ja idaringtee teise etapi ehitamine (2015), Eesti Rahva Muuseumi uue hoone ehitamine (2016) ja Kaarsilla renoveerimine (2017).

Aasta teo hääletajate vahel loositi välja ka Tartu Linnavalitsuse ja Tartu Postimehe kingitused. Tartu Linnavalitsuse kingituse saavad: Tiina Liiv, Aile Villemson, Heiki Taal, Hele Ellermaa, Kadrin Meremäe, Maarja Pettai, Oleg Andla, Tanel Tamm, Tõnn Sikk ja Ülle Põldmaa. Tartu Postimehe kingituse saavad: Aleksander Roland Kappet, Laine Kald, Reet Erne, Nele Mai Viin, Einar Metseru, Anneli Juust, Elina Ild, Silje Kert, Jana Pais ja Kaie Humal. Kingitused saab kätte Tartu raekoja infokeskusest.

Lisainfo: linnapea Urmas Klaas, tel 7361 221, 513 5145.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 04.01.2019