Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Vokaalkammeransambli Vox pUNT talvekontserdid "Nüüd õhtu on" Tallinnas ja Tartus

ansambel Foto: Vox pUNT

1. veebruar 2023 / Vokaalkammeransambel Vox pUNT tähistab oma teist sünnipäeva kahe talvekontserdiga Tallinnas (17.02) ja Tartus (18.02). Dirigeerib Patrik Sebastian Unt.

Dirigendi ja helilooja Patrik Sebastian Unti vokaalkammeransambel Vox pUNT astub veebruari keskpaigas publiku ette kahes linnas, et tähistada talvekontsertidega "Nüüd õhtu on" oma teist sünnipäeva. Reedel, 17. veebruaril kell 19.00 annab ansambel kontserdi Tallinnas Kadrioru kunstimuuseumis ning laupäeval, 18. veebruaril kell 16.00 Tartus Heino Elleri Muusikakooli Tubina saalis. Talvekontsertidel kõlav eripalgeline kava hõlmab endas Johannes Brahmsi, Tõnu Kõrvitsa, Jaakko Mäntyjärvi, Bobby McFerrini, Patrik Sebastian Unti jt loomingut.  Piletid (10/7€) on müügil Fientas ning kohapeal sularahas.

Kümneliikmeline vokaalkammeransambel Vox pUNT alustas tegevust 2021. aasta veebruaris Tartus. Ansambli dirigendiks ja kunstiliseks juhiks on noor ja andekas helilooja Patrik Sebastian Unt. Vox pUNTi missiooniks on tuua lavalaudadele sellist koori- ning kammermuusikat, mida koorikontsertidel tihti ei kuule, ning ansambli dirigendi Patrik Sebastian Unti loomingut. Kuna Eesti muusikamaastikul on laialt tuntud ja tegutsevaid vokaalkammerkoosseise vähe, siis on ansambli üheks eesmärgiks hoida taolist koosseisuliiki elujõulisena ning tutvustada seda laiemalt eesti publikule.

Ansambel on oma esimese tegutsemisaasta jooksul saatnud korda nii mõndagi ning seda on märgatud ka muusikavaldkonnas laiemalt. 2021. aasta sügisel andis Vox pUNT kontserdi koos Luuska Lauluühingu ja saksofonikvarteti Quattro Quartiga Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis, kus tuli esiettekandele ka Undi teos segakoorile ning saksofonikvartetile “Öö”. 2022. aasta veebruaris toimunud Eesti Segakooride Liidu korraldatud segakooride võistulaulmisel Tuljak pälvis ansambel vokaalansamblite kategoorias I koha ning lisaks ka eripreemia parima Miina Härma “Tuljak” esituse eest. 

2022. aasta maikuus astus ansambel publiku ette oma esimeste soolokontsertidega “Sinihõll” Mustpeade Majas ja Eesti Lennuakadeemias. Tuljaku võistulaulmist kajastavas artiklis kirjutas Marge-Ly Rookäär (Sirp 18.02.2022), et ansamblit Vox pUNT tasuks tähele panna. 2022. aasta maikuu koorimuusika sündmusi kokku võttes tõdes kultuurikriitik Äli-Ann Klooren (Sirp 03.06.2022), et Vox pUNTi tugevused on ühtlane kõla, mahe ja siiras tämber, võime üksteist kuulata, dirigendi ja lauljate ladus koostöö, aga ka hea orienteerumine eri muusikastiilides.

2023. aastal astub Vox pUNT üles nii Eestis kui ka välismaal. 8. veebruaril esineb ansambel Eesti Kultuurkapitali aastapreemiate galal Viimsi Artiumis. 17. ja 18. veebruaril tähistab ansambel oma sünnipäeva kontsertidega Tallinnas (Kadrioru kunstimuuseumis) ja Tartus (Tubina saalis). Kevadel astub Vox pUNT eeslauljate ja solistidena üles Tartu Tudengipäevade öölaulupeol ning maikuus esinetakse koos Elleri Tütarlastekooriga Patrik Sebastian Unti autoriõhtu kontsertidel Tartus, Raplas ja Tallinnas. Juulis võtab Vox pUNT osa XIII noorte laulu- ja tantsupeost „Püha on maa“ ning ansambli hooaeg kulmineerub osalemisega 5.-9. juulil Saksamaal, Wernigerodes toimuval Johannes Brahmsi nimelisel koorikonkursil.

Viimati muudetud 01.02.2023