Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-2°
-2°

Volikogu kiitis heaks kriisiabi toetusmeetme huvihariduse ja huvitegevuse teenuse pakkujatele

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Volikogu kiitis heaks kriisiabi toetusmeetme huvihariduse ja huvitegevuse teenuse pakkujatele. Foto: Ahto Sooaru

2. juuli 2021 / Alates 2. kuni 16. juulini on avatud taotlusvoor huvihariduse ja huvitegevuse valdkonnale, et leevendada COVID-19 levikuga seotud piirangute mõju. Toetusega on võimalik ühingutel katta 2021. aasta suvised majandamiskulud.

Täiendav toetus on suunatud 2021. aastal Tartu linnalt laste, noorte ja eakate huvitegevuse ja huvihariduse pakkumiseks tegevustoetust saanud juriidilistele isikutele. Toetuse saab ühing, kes üürib huvihariduse või huvitegevuse läbiviimiseks ruume või rajatisi lepinguga, mis on sõlmitud vähemalt üheks aastaks; või ühing, mis on vastavate ruumide või rajatiste omanik ning lepingust või omandist tulenevalt on tal kohustus tasuda ruumide kasutamise eest üüri, kõrvalkulusid või kaasnevad ruumide või rajatiste omanikuna ülalpidamise kulud ning ta on 2021. aasta märtsis ja aprillis vastavaid kulusid kandnud. 

Toetus on ette nähtud reaalselt juunikuu eest tasutud üüri, kõrvalkulude või ruumide ja rajatiste ülalpidamisega seotud kulude katmiseks eeldusel, et juunikuu abikõlblikud kulud olid vähemalt 250 eurot või rohkem. Võimalusel soovib linn anda toetust kuni kahe kuu eest, ent toetuse suurus sõltub sellest, milliseks kujuneb taotlejate hulk. Toetuse ülemmäär ühe taotleja kohta on 10 000 eurot. 

Taotluses tuleb esitada juunikuu kulude summa ja selle ulatuses arvete tasumist tõendavad dokumendid. Lisaks tuleb taotlusega koos esitada ruumi või rajatise kasutamise leping ning märtsis ja aprillis tekkinud kulude kandmist tõendavad dokumendid. Ühtlasi on vaja kinnitada, et tegevusega jätkati piirangute tingimustes ning plaanis on jätkata huvihariduse või huvitegevuse pakkumist ka 2021/2022. õppeaastal.

"Huvihariduse ja -tegevuse valdkonda on toetatud ka riiklike kriisiabi toetusmeetmete kaudu, kuid need toetused puudutavad ainult piirangute perioodi. Ühingud on linnale selgitanud, et keeruliseks muutub olukord suvekuudel, mil koolivaheaja perioodiks peatuvad enamasti huvihariduse ja huvitegevuse teenused ja ka osalustasusid ei laeku. Kui aitame ühingutel suve üle elada, oleme andnud oma panuse, et tuleval sügisel oleks Tartu huvihariduse ja -tegevuse valdkond jätkusuutlik," selgitas abilinnapea Asko Tamme.

Taotlusi saab esitada Tartu linnaportaali kaudu. Lisainfot toetusmeetmete tingimuste kohta leiab SIIT.

Lisainfo: 

Hegert Leidsalu, kultuuriteenistuse peaspetsialist, hegert.leidsalu@tartu.ee, +372 526 7327

Laura Kalaus, noorsooteenistuse peaspetsialist, laura.kalaus@tartu.ee, +372 5309 7867

Pilvi Pärnat, sporditeenistuse peaspetsialist, pilvi.parnat@tartu.ee, +372 529 5647

Viimati muudetud 02.07.2021