Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-5°
-5°

Vooluveekogude jää on ohtlik

Lõuna päästekeskuse pressiteade

Vooluveekogude jää on ohtlik Foto: Lõuna päästekeskus

5. veebruar 2021 / Päästjad paigaldasid täna Emajõe äärde ohutusplakateid, mis juhivad tähelepanu, et jõejääle mineja seab ohtu oma elu.

Plakatid pandi Kroonuaia silla juurde, kus oli näha üle jõe minevaid radu. Hakkas silma kummaline valik, kus inimesed eelistasid üle jää käia jõe ületamiseks mõeldud turvalise silla läheduses. Päästjad mõõtsid Emajõe jää paksust linna erinevates kohtades ja pidid päästeameti jääkaardile kõik mõõdetud kohad "punaseks" ehk eluohtlikuks märkima. Päästeameti informatiivse jääkaardi leiad Google'i kaardirakendusest.

„Emajõe jääle minek on eluohtlik,“ hoiatas Tartumaa operatiivkorrapidaja Kaido Õunapuu. „Kuigi mõnes kohas katab jää kogu jõge ning tundub turvaline, siis teises kohas on see mitmekihiline ja õhuke ning läbivajumise oht väga suur.“ Vooluveekogudele tekib jää ka külmade ilmadega aeglaselt. Kiirema vooluga kohtades või sildade läheduses ei tarvitsegi jääkate inimese kandmiseks turvalist paksust saavutada.

Eile käisid päästjad Tartus Kroonuaia silla samba juurest ujuva päästelauaga ära toomas ennast ohtu seadnud poissi. Nädalavahetusel uppus Väike-Emajõe jääst läbi vajunud 52aastane kalamees. Sellel aastal on uppunud Eestis kokku kaks inimest. Eelmisel aastal uppus jaanuaris viis ja veebruaris samuti viis inimest.

Viimati muudetud 05.02.2021