Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Võta osa 12. novembril toimuvast perepäevast ja virtuaalsest mängust ning avasta linnas elavate loomade maailma

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia pressiteade

10. november 2022 / R-Kiosk ühes Eesti Metsloomaühingu, Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaiaga korraldavad perepäeva, mis toimub juba sel laupäeval, 12. novembril kell 11.

Tartus Karu pargis Kuperjanovi R-Kioski juures toimuval perepäeval räägime linnaloodusest ja märkame meie ümber olevat liigilist mitmekesisust – kogume uusi teadmisi metsloomade kohta ning arutleme, kuidas peaksime käituma, kui kohtume linnaruumis metsloomaga.

Osaleda saab viktoriinis, kuhu on välja pandud auhindu, ning keerutada õnne R-Kioski loosirattal, kust võib võita ka perepääsmeid loodusmuuseumisse. Lastel on võimalus kehastuda oma lemmikmetsloomaks – kohale tuleb näomaalija.

Perepäeval saab tutvuda Eesti Metsloomaühingu tööga, juua R-Kioski pakutavat sooja jooki ning mängida Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia virtuaalset mängu, kus saab oma teadmisi proovile panna kas või juba täna kuni aasta lõpuni.

R-Kioski sooje jooke saab juua uutest talvistest kohvitopsidest, mis sündisid koostöös Eesti Metsloomaühinguga. Topsidelt saab lugeda teavet, mis tutvustab erinevaid Eesti metsloomi ning kutsub üles toetama õnnetusse sattunud metsloomade abistamist.

Perepäev toimub Tartus laupäeval, 12. novembril kell 11 Karu pargis Kuperjanovi R-Kioski juures. Sama üritus toimub ka Tallinnas 19. ja 26. novembril.

Lisateave:

Tartu Ülikooli loodusmuuseum
tel 737 6076
loodusmuuseum@ut.ee
www.natmuseum.ut.ee

Viimati muudetud 10.11.2022