Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

White Guide'i soovituste nimekirja valiti kümme Tartu restorani

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Õhtusöök restoranis Joyce Foto: Mailis Vahenurm

28. november 2022 / Rahvusvaheliselt tunnustatud põhjamaade restoranide teejuht White Guide hindab ja soovitab igal aastal isikupäraseid söögikohti üle kogu Eesti. Restoranisoovituste nimekirja 2023. aastaks jõudsid hindajate tahtel ka kümme Tartu restorani.

White Guide 2023 valikust leiab järgmised Tartu restoranid: Hõlm, Joyce, GMP Patisserie, Restoran Antonius, Pompei, Kampus, Meat Market Steak & Cocktail, Cafe Truffe, Vilde ja Vine, Fii.

“Tunnustus Tartu ettevõtetele kinnitab, et oleme liikumas õiges suunas,” rõõmustas Tartu linnavalitsuse ettevõtluse arengu osakonna valdkonnajuht Marilin Kroon, kelle arvates peavad toit ja teenindus olema meeldejäävad ning traditsioone ja omanäolisust au sees hoidvad nii tipprestoranis kui pubis-kohvikus. “Mul on väga hea meel, et Tartu gastronoomia maailm on arenemas ning me oleme järjest suuremaks tähelepanuks valmis,” lisas Kroon.

Põhjamaade restoranide teejuht White Guide hindab restorani toidu, jookide, teeninduse ja atmosfääri taset, suunda ja kvaliteeti. Hindamisskaala põhineb sajal punktil. Eraldi hinnatakse toitu ehk restorani gastronoomiat, millel on ka suurim osakaal lõppskoori kujunemisel. White Guide on kõige põhjalikum Eesti kohta avaldatud restoranijuht, kuhu Eesti restoranid jõudsid esimest korda 2015. aastal.

Lisateave: ettevõtluse arengu osakonna valdkonnajuht Marilin Kroon, [email protected], +372 512 4634
https://flavoursofestonia.com/restoranijuht/

Viimati muudetud 28.11.2022