Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

World With Ukraine platvorm kutsub tehnoloogia kogukondi üle kogu maailma Ukraina abiks lahendusi looma

Garage48 ja Accelerate Estonia pressiteade

World With Ukraine platvorm kutsub tehnoloogia kogukondi üle kogu maailma Ukraina abiks lahendusi looma

2. märts 2022 / World With Ukraine platvorm kutsub kokku tehnoloogia kogukondi, ettevõtjaid ja teisi sotsiaalselt aktiivseid kodanikke, et üheskoos töötada välja lahendusi, mida koheselt Ukraina ja ukrainlaste toetuseks ellu viia.

Sõda Ukrainas on kokku toonud  inimesi üle kogu maailma ning andnud kõikidele ühise missiooni- võidelda toimuva ebaõigluse vastu ükskõik mis viisil ning luua lahendusi, mis leevendaks abivajajate hetke olukorda. World With Ukraine initsiatiiv toob nad kõik kokku ühele platvormile, kust leida juba käimalükatud initsiatiive, millega liituda ning ka täiesti värskeid ideid, mis vajavad elluviimist. 

Eesmärk on lihtne – ühendada  kogukondi ja aktiivseid kodanikke, et üheskoos luua lahendusi, mis aitaksid olukorda leevendada.

Platvormiga saab liituda alates 28. veebruarist ja osalejaid innustatakse alustama idee kallal töötamisega kohe, kui nad registreerunud on. Platvorm jääb avatuks nii kauaks kui vaja, lootuses kaasata üle 100 000 inimese üle kogu maailma. 

Platvormil saab registreerida nii oma idee kui ka juba eksisteeriva südamelähedase projektiga, mis vajab abikäsi. World With Ukraine ootab liituma ka olemasolevaid lahendusi, mida saaks adapteerida Ukraina vajaduste kohaselt, ja initsiatiive, mida saaks integreerida töötavate lahendustega. 

Ukrainlastega rääkides on ilmne, et teemad, mis enim tähelepanu vajavad, on militaarabi, humanitaarabi, meedia, tuleviku ootused, mis keskenduvad toimuvaga kohanemisele ning rakendused, mis keskenduvad toetuste kogumisele. 

Lahendustena oodatakse kõike alates mobiilirakendustest kuni pikaajalise humanitaarabini keskenduvatele algatustele. Lahenduste kallal töötades on mentorite ja organiseerijate keskseks eesmärk kindlustada tundliku informatsiooni turvalisus. 

Meeskondi toetavad ekspertmentorid, kes on osalejatele toeks kõikides jooksvates küsimustes. 

Iga kümne päeva tagant korraldatakse demopäev, kus tiimid tutvustavad valmis lahendusi ning parimatele tiimidele antakse rahaline toetus, et ideed ka ellu viia.  Platvorm jääb avatuks nii kaua kui vaja. 

Aega mida raisata, pole. Liitu initsiatiiviga kohe!

Kutsume kõiki üles infot jagama ja kaasama aidata soovijaid üle maailma.

Слава Україні! 

#StandWithUkraine #WorldWithUkraine

Lisainfo:

Jana Saastamoinen
World With Ukraine turundusjuht
[email protected]
53021508 

Viimati muudetud 02.03.2022