Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

AHHAA tähistab oma 25. sünnipäeva vabariigi presidendi noorte mõttekojaga

AHHAA teaduskeskuse pressiteade

AHHAA tähistab oma 25. sünnipäeva vabariigi presidendi noorte mõttekojaga

2. september 2022 / Teaduskeskuse sünnipäeva raames toimub arvukalt põnevaid sündmusi nii väikestele kui suurtele AHHAA sõpradele. Ühe tähtsündmusena leiab aset vabariigi presidendi esimene noorte mõttekoda.

2. septembril toimuvale presidendi mõttevahetusele noortega on palutud paarkümmend erineva taustaga õppurit üle Eesti, kes arutlevad presidendiga teemal "Karjäärivalikud teaduse suunal".
 
AHHAA juhatuse liige Pilvi Kolgi sõnul pühendab teaduskeskus oma 25. sünnipäeva külastajatele. "Sel korral tähistame sünnipäeva lausa kolm päeva jutti kestva teaduspeoga, kuhu oleme kutsunud 25 head koostööpartnerit üle Eesti," lisas Kolk. 2.-4. septembrini astuvad lõbusate tegevuste ja töötubadega AHHAA-s üles PROTO avastuskeskus, Politseimuuseum, Skypark, Mänguasjamuuseum, TÜ observatoorium, Rakett69 Teadusstuudiod, spordimuuseum, TÜ loodusmuuseum, KVARK teadusteater, Psühhobuss, erinevad robootikakoolid jt. Väiksemad külastajad saavad lustida Pipi ja Lottega ning hullata hiigelbatuudil.  
 
"Esimest korda ajaloos kehtib teaduskeskuses ühe päeva pilet kolm päeva," rõhutas Kolk. Kõik 2.-3. septembril ostetud piletid kehtivad 4. septembri õhtuni. “Igal päeval on AHHAA-s erinev peoprogramm ja ootame kõiki peredega kooliaasta algust tähistama,” lisas Pilvi Kolk. 
 
2. septembril avatakse teaduskeskuse fuajees ka fotonäitus 25 aasta eredamatest hetkedest. Fotonäitus jääb avatuks järgmise suveni.  
 
AHHAA-l on juubeliaastal olnud palju tegemist. "Terve suve on teaduskeskuses vaatamiseks ja katsetamiseks üleval olnud väga menukaks osutunud spordinäitus," kommenteeris Kolk. Väljapanek on nüüdseks jõudnud ka EAS-i turismiarenduskeskuse poolt väljaantava Turismi Turundusteo konkursi finaali. "Sel sügisel tähistame ka üle-Euroopalist Teadlaste ööd ja külastame oma teadusteatri etendustega kõiki Eesti maakondi," lisas Kolk.  
 
Teaduskeskus AHHAA asutati 1. septembril 1997 Tartu Ülikooli Tähetornis ülikooli teaduste huvikooli algatusel. Projektijuhiks oli Tiiu Sild, kes sai teaduskeskuse juhiks ning tema juhtimisel valmis ka keskuse praegune maja. Aja jooksul on Baltikumi suurim teaduskeskus asunud erinevates asukohtades: Tartu Ülikooli Tähetornis, Lõunakeskuses ja Tallinnas Vabaduse väljakul. AHHAA-d on 25 aasta jooksul külastanud enam kui kolm miljonit teadushuvilist.

Lisateave: Pilvi Kolk, Teaduskeskus AHHAA juhatuse liige, 5554 4223, [email protected] 

Viimati muudetud 02.09.2022