Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

AHHAAs avatakse reedel uus näitus "Innovatsioon!?"

AHHAA teaduskeskuse pressiteade

29. märts 2023 / Reedel, 31. märtsil kell 16.00 avatakse AHHAA teaduskeskuses uhiuus ja Eestis ainulaadne näitus nimega "Innovatsioon!?".

Innovatsiooni puhul on tegemist lühikese, kuid kontseptuaalse sõnaga, mis võtab kokku kõik meie hirmud, lootused ja ootused uuele maailmale. Innovatsioon on pidevas muutumises ja see võib toimuda just nüüd ja praegu. Näitus võtab luubi alla, mida sõna tegelikkuses tähendab ja kas tähendus on iga inimese jaoks sama või mõjutab seda nii keskkond kui ka inimene ise.

Teaduskeskuse avaras fuajees asuv väljapanek annab hea ülevaate sellest, kuidas on innovatsiooni nähtud erinevatel ajastutel, millised leiutised on meie elu, käitumisi ja suhteid enim kujundanud või mida erinevad kultusfilmid ja sarjad innovatsiooni kohta räägivad. Lisaks on igaühel võimalik ise kätt proovida innovaatiliste otsuste tegemisel ja avastada, mida innovatsioonil põhinev koostöö endast kujutab.

Näituse projektijuhi Annika Vesselovi sõnul paneb näitus vaatajat tõsiselt järele mõtlema: "Innovatsioon peitub sageli väga ootamatutes kohtades ning inspiratsioon paljude uuenduslike lahenduste jaoks on tihti meile lähemal, kui seda arvata oskame". Vesselovi sõnul on unikaalne ka asjaolu, et näituse valmimisse panustas koguni 10 erinevat asutust, kelle seas teaduskeskuseid, ülikoole ja muuseume mitmest eri riigist.

Näitus on kõigile tasuta ning ei vaja AHHAA teaduskeskuse piletit. Aju turgutamiseks pakutakse külalistele näituse avamise jooksul ka maitsvaid suupisteid.

Näitus töötati välja projekti SocKETs raames ja seda rahastatakse Euroopa Liidu teadusuuringute ja innovatsiooni raamprogrammist Horisont 2020.

Lisainfo: projektijuht Annika Vesselov 5302 2125.

Viimati muudetud 29.03.2023