Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

AHHAA teaduskeskuses on avatud uus näitus "Ahhaa, aju!"

AHHAA teaduskeskuse pressiteade

28. november 2022 / AHHAA keskendus suvisel spordinäitusel inimese füüsilisele tervisele ja nüüd on võtame luubi alla ka inimese vaimse tervise. "Aju omab selles väga suurt rolli – ilma toimiva ajuta ei oleks ka toimivat inimest," rääkis AHHAA juhatuse liige Pilvi Kolk.

"Esmakordselt on meil näitus, mida soovitame külastada 2-5-liikmeliste rühmadena," kommenteeris Kolk. Koostöö ja teistega suhtlemine on inimaju arengu seisukohtalt eriti olulised, seetõttu saavad külastajad üheskoos tutvuda ühe kõige tähtsama organiga inimese kehas. "Igaüks saab oma aju tervise heaks midagi ära teha ja need tegevused ei ole üldsegi keerulised," lisas Kolk. 

Uuel näitusel on palju põnevat ja harivat, millega tutvuda. Olgu selleks siis hiiglaslik aju või kaalukiik, millega kunstajule verevarustust tagada või hoopis hoogne tantsumaraton. Ajupuhkuseks on näitusel ka sume hubane meditatsioonituba. 

Kaasahaarav koguperenäitus on avatud 1. maini 2023. Näitus on valminud Heureka teaduskeskuses koostöös Soome Ajuliiduga. 

Meeleolukad fotod näituse avamisest leiad siit ja need on ajakirjanduslikel eesmärkidel vabalt kasutamiseks. 

Lisainfo: Pilvi Kolk ([email protected], 5554 4223) 

Viimati muudetud 28.11.2022