Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Algas Tartu südalinna kultuurikeskuse arhitektuurivõistlus

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Kesklinn Foto: Maanus Kullamaa

2. jaanuar 2023 / Tartu Linnavalitsus ja Eesti Arhitektide Liit kuulutavad täna, 2. jaanuaril 2023 välja Tartu südalinna kultuurikeskuse rahvusvahelise arhitektuurivõistluse. Avaliku üheetapilise arhitektuurivõistluse eesmärk on leida Tartu südalinna kultuurikeskuse hoone ja väliruumi rajamiseks parim arhitektuurilahendus.

Osalejate ülesanne on projekteerida hoone Tartu linnaraamatukogu, Tartu kunstimuuseumi, sündmuskeskuse ja teiste kultuurikeskust toetavate ruumide jaoks koos elurikka ja mitmekesise pargimaastiku ning inimmõõtmelise avaliku ruumiga. Hoone peab sobituma etteantud asukohta ja miljöösse ning looma terviku Emajõe-äärse linnaruumiga.  
 
Tartu linnapea Urmas Klaas väljendas lootust, et huvi arhitektuurivõistluse vastu on suur. „Südalinna kultuurikeskusest on Tartus ja ka laiemalt väga palju räägitud.  Ootame arhitektidelt lahendusi, mis arvestaksid hoone tundliku asukohaga ja pakuksid võimalusi erinevate kultuurivaldkondade ja kogukondade ühendamiseks,“ lisas linnapea.  
 
Arhitektuurivõistlus korraldatakse detailplaneeringu protsessi käigus ja võidutöö on aluseks detailplaneeringu lahendusele. Arhitektuurivõistluse võitjaga sõlmitakse projekteerimistööde leping ehitusprojekti koostamiseks.
 
Võistluse preemiafond: esimene koht 60 000 eurot, teine koht 40 000 eurot, kolmas koht 20 000 eurot ning kolm ergutuspreemiat igaüks 10 000 eurot.  
 
Arhitektuurivõistluse žürii: Tartu linnapea Urmas Klaas (žürii esimees), Tartu linnaraamatukogu direktor Kristina Pai, Tartu kunstimuuseumi direktor  Joanna Hoffmann, Tartu linnavalitsuse ehitusteenistuse juhataja Priit Metsjärv, Tartu linnaarhitekt Tõnis Arjus, arhitekt Enrique Sobejano (Nieto Sobejano Arquitectos, Hispaania), arhitekt Lina Ghotmeh (Lina Ghotmeh—Architecture, Prantsusmaa), arhitekt  Tõnu Laigu (QP Arhitektid, Eesti), maastikuarhitekt Martin Allik (MARELD landskapsarkitekter, Eesti/Rootsi).

Tööde esitamise tähtaeg on 5. mai 2023. Võistlustingimused ja muud materjalid leiab võistluse kodulehelt www.tartu.ee/sudalinna-kultuurikeskuse-arhitektuurivoistlus. Tööd esitatakse riigihangete registri kaudu.
 
Võistluse avaseminar toimub esmaspäeval, 16. jaanuaril 2023 kell 13 Tartus (hotell Lydia sündmuskeskus, Ülikooli 14). Seminaril tutvustatakse võistlusest osa võtta soovivatele arhitektidele ja teistele huvilistele võistlustingimusi. Seminarile eelnevad kell 12 ekskursioonid võistlusalal, mida juhib Tartu linnaarhitekt Tõnis Arjus koos oma meeskonnaga. Seminarilt toimub ka otseülekanne. Seminar on eesti keeles ingliskeelse sünkroontõlkega. Üritusele palume end eelnevalt registreerida: www.tartu.ee/arhitektuurivoistluse_avaseminar  
 
Rohkem infot südalinna kultuurikeskuse kohta: www.tartu.ee/sudalinna-kultuurikeskus

Lisainfo: Tartu südalinna kultuurikeskuse projektijuht Elo Kiivet, [email protected]; +372 5656  9674.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 02.01.2023