Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Aprillis alustavaid eakate kõnniringe hakkab juhendama personaaltreener

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Riin Saaremõts

30. märts 2022 / Teisipäevast, 5. aprillist algavad taas eakate kõnniringid, mis toimuvad kuni 29. detsembrini koostöös personaaltreeneriga, kellega on võimalik vestelda nii argistel teemadel kui ka saada nõuandeid treeninguks ja füüsilise aktiivsuse tõstmiseks.

Tartu abilinnapea Mihkel Leesi sõnul on eakate kõnniringid saanud väga populaarseks. "Sel korral võib oodata põnevat lisandväärtust meie kõnniringidele personaaltreenerilt, kes teeb eakatega läbi turgutavaid ja kasulikke harjutusi," ütles Lees.

Iga kõnniringi saadab kõnnijuht, kelleks on personaaltreener Egert Erm.

Kõndide graafik 5. aprillist - 29. detsembrini:

T  kell 10.00 Tammelinna harukogu (Suur kaar 56)
K  kell 10.00 Annelinna harukogu (Kaunase pst 23)
N  kell 10.00 Tartu Linnaraamatukogu peamaja (Kompanii 3-5)

Kõnniringe ei toimu 15. juulist 15. augustini.

Kõnniringid on osalejatele tasuta. Rajad on 3-4 km pikad ja kõnnitempo on pigem aeglasem. Kõndima tulles palutakse riietuda vastavalt ilmale. Kõndijaid saadab rajasaatja. Kõnniringidele võivad tulla ka nooremad inimesed, kes tunnevad puudust suhtlemisest ning soovivad lõimuda eakatega. Arvestama peab vaid sellega, et kõndimise tempo valitakse eakate järgi.

Eakate kõnniringe korraldatakse Tartus alates 2020. aasta novembri lõpust ning need kutsuti ellu, et vähendada eakate üksindustunnet koroonapiirangute ajal. Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakond on kõnniringide korraldamisel varasemalt koostööd teinud Tartu linnaraamatukogu töötajatega, Tartu hingehoiukeskusega ning MTÜ Jututaja noortega ehk jututajatega. Eesmärgiks on olnud tuua eakatele lähemale kasulikke teenuseid ning tutvustada võimalusi vaimse ja füüsilise tervise hoidmiseks.

Viimati muudetud 30.03.2022