Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Eakate kõnniringid jätkuvad koos raamatukogutöötajatega

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

konniring

4. oktoober 2021 / Teisipäevast, 5. oktoobrist algavad taas kõnniringid, mis toimuvad sel korral koostöös Tartu Linnaraamatukogu töötajatega, kellega on võimalik vestelda nii argistel teemadel kui ka uurida kirjandussoovituste kohta.

Iga kõnniringi saadab üks raamatukogutöötaja ning aeg-ajalt liituvad kõndidega üllatuskülalised.

Tartu abilinnapea Mihkel Leesi sõnul on eakate kõnniringid saanud väga poplaarseks. "See on igati tervitatav, et nüüdsest saavad neil osalejad lisaks füüsisele turgutada ka vaimu. Usun, et huvitavad kõnelused raamatukogutöötajatega toovad ka uusi huvilisi kodudest välja."

Eakate kõnniringe korraldatakse Tartus alates 2020. aasta novembri lõpust ning need kutsuti ellu, et vähendada eakate üksindustunnet koroonapiirangute ajal. Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakond on kõnniringide korraldamisel varasemalt koostööd teinud Tartu hingehoiukeskusega ja MTÜ Jututaja noortega ehk jututajatega. Eesmärgiks on olnud tuua eakatele lähemale kasulikke teenuseid ning tutvustada võimalusi vaimse ja füüsilise tervise hoidmiseks.

Kõnniringid on osalejatele tasuta ja toimuvad vastavalt graafikule igal teisipäeval, kolmapäeval ja neljapäeval kuni 30. detsembrini. Rajad on ligi 3-4 km pikad ja kõnnitempo on pigem aeglasem. Kõndima tulles palutakse riietuda vastavalt ilmale. Kõndijaid saadab rajasaatja. Kõnniringidele võivad tulla ka nooremad inimesed, kes tunnevad puudust suhtlemisest. Arvestama peab vaid sellega, et kõndimise tempo valitakse eakate järgi.

Kõndide graafik kuni 30. detsembrini:
T  kell 9:30 Tammelinna harukogu (Suur kaar 56)
K  kell 10:00 Annelinna harukogu (Kaunase pst 23)
N  kell 16.30 Tartu Linnaraamatukogu peamaja (Kompanii 3-5)

Kõnniringid algavad ja lõppevad alguspunktis. Peale turgutavat kõndi saab endale raamatukogust raamatuid laenutada või koha peal uudiseid lugeda.

Lisainfo: abilinnapea Mihkel Lees, tel 7361 210, 5564 1996;  tervisespetsialist Riin Saaremõts, tel 7361 322, 5309 9138.

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 04.10.2021