Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Aura keskus ja Anne saun on avatud, ajutiselt jäävad suletuks saastunud dušid

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Dušš, mis ei asu Auras ega Anne saunas Foto: Hendrik Kuusk

17. märts 2023 / Täna kohtusid Tartu Linnavalitsuse, Aura keskuse, Anne sauna, Terviseameti, Tartu Veevärgi ja Tartu ülikooli esindajad, et selgitada Legionella bakteri leviku tagamaid.

Eile saabunud tulemustes ületas legionella bakterite kogus piirnormi neljas Aura keskuse esimese korruse dušis ja kahes Anne sauna dušis. Pärast tulemuste saabumist suleti ennetavalt kõik Aura keskuse esimese korruse pesuruumid, sest nad kuuluvad samasse torustikusüsteemi. Samuti suleti eile õhtuks Anne sauna dušid.

Bakterite üleliigse koguse täpset põhjust ei ole hetkel teada, kuid mõlemad asutused tegelevad aktiivselt selle välja selgitamisega. Kõik Tartu Veevärgi torudest võetud proovid on olnud negatiivsed ja linna vesi on kasutamiseks ohutu. Kõikidel juhtudel on positiivne proov olnud seotud konkreetse asutusega ning erinevate juhtumite vahel ei ole seost.

Tartu linnapea Urmas Klaas ütles, et Aura keskus ja Anne saun on kiirelt ja kohaselt reageerinud võimalikule ohule ja võtnud kasutusele erinevaid meetmeid olukorra lahendamiseks. „Mõlemad asutused tegutsevad edasi ja pole põhjust arvata, et nende külastamine oleks ohtlik. Samuti kinnitab Tartu Veevärk, et linna vesi on kasutamiseks ohutu.“

Pärast esimese legionella juhtumi avastamist vSpa-s kontrollis Terviseamet ka teisi sarnast teenust pakkuvaid asutusi Tartu linnas. Tegu on ennetavate meetmetega, et tagada teenuste ohutus. Praegu ei ole põhjust aravata, et Tartu olukord legionella bakteriga oleks erinev ülejäänud Eestist. Positiivsete proovide hulk on ilmselt seotud suure testimise hulgaga.

Aura keskuses vahetatakse välja kõik dušiotsikud ning esimese korruse veesüsteemile tehakse näiteks klooritamist ning kuumašokki. Kuuma vee boileri temperatuur on normidekohane. Aura keskus on endiselt külastajatele avatud, kuid pesemiseks tuleb kasutada teise korruse pesuruume. Sealt Terviseameti poolt võetud proovid on negatiivsed.

Anne saunas vahetatakse samuti välja duššide otsikud ning teostatakse torustiku puhastus. Anne saun on avatud, suletud on kaks positiivse prooviga dušši.

Ajutiselt suletud pesuruumid avatakse esimesel võimalusel kui tagatud on teenuse ohutus.

Legionella levib veepiiskade või vee sattumisel hingamisteedesse. Legionellad ei levi inimeselt inimesele ega joogivee kaudu.

Legionella pneumophila bakteri kohta leiab lisainfot Terviseameti kodulehelt: https://www.terviseamet.ee/et/nakkushaigused-a-u/legionella-pneumoonia

Hendrik Kuusk

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1123
Mob: 5393 3648

Viimati muudetud 17.03.2023