Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Aura keskusest ja Anne saunast leiti Legionella pneumophila baktereid

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Bassein Aura keskuses

16. märts 2023 / Terviseamet leidis korduskontrolli käigus neljast Aura keskuse esimese korruse dušist Legionella pneumophila bakterit. Lisaks osutusid positiivseks ka Anne sauna kahest dušist võetud proovid.

Aura keskuses viibivad kliendid suunatakse pesema teise korruse duširuumidesse. Teise korruse kasutamise osas piiranguid ei ole, kuid keskuse võimaliku sulgemise osas tehakse otsus lähiajal.  Anne saunas suletakse baktereid sisaldanud dušid.

Tartu linnapea Urmas Klaas kutsus homme hommikuks kokku koosoleku, et saada olukorrst täpsem ülevaade ning kavandada edasised tegevused. Koosolekule on kutsustud ka Aura keskuse, Anne sauna, Terviseameti ja Tartu Veevärgi esindajad.

Klientidel, kes on kahe nädala jooksul külastanud Aura keskust või Anne sauna, palutakse oma tervist jälgida ja bakterile viitavate haigusnähtude korral pöörduda perearsti poole.

Legionella pneumophila bakteri kohta leiab lisainfot Terviseameti kodulehelt: https://www.terviseamet.ee/et/nakkushaigused-a-u/legionella-pneumoonia

Hendrik Kuusk

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1123
Mob: 5393 3648

Viimati muudetud 17.03.2023