Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

CRONIMET kinkis Ukraina laste jaoks Tartu linnale arvuteid

CRONIMET Nordicu pressiteade

arvutite üleandmine

17. august 2022 / Vanametalli ringmajandusettevõte CRONIMET Nordic andis täna Tartu linnale üle 15 uhiuut sülearvutit, mis suunatakse Tartu koolides õppivate Ukraina sõjapõgenike lastele õppetöös kasutamiseks.

„Oleme oma südameasjaks võtnud hariduse toetamise ning noorte keskkonna- ja ringmajandusalase teadlikkuse suurendamise,“ ütles CRONIMET Nordicu juht Eva Pedjak. “Ka Ukraina põgenike laste koolitee hüvanguks tehtud kampaania, mille tulude eest 15 sülearvutit saime soetada, oli kantud neist eesmärkidest.“

Heategevuskampaania jaoks tellis ettevõte skulptor Kalle Pruudenilt vanametallist skulptuuri, millele autor pani nimeks „Nutikas Kratt“. Kuju sai endale külge WRC ralliässade autogrammid ja müüdi oksjonil veidi enam kui 5000 euro eest. „Sel viisil andsime vanametallile uue elu nii kunstiteose tähenduses kui ka 15 lapsele parema tuleviku loomisel,“ ütles Pedjak.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on kingitud arvutid märkimisväärseks abiks põgenike laste haridustee jätkamisel Eestis. „Hea meel on tõdeda, et Tartus on niivõrd vastutustundlikke ja abivalmis ettevõtteid nagu CRONIMET, kes oma äriedu ka kogukonnaga jagavad,“ ütles Klaas.

Tartu linna haridusosakonna juhataja Riho Raave sõnul antakse CRONIMETi kingitud sülearvutid edasi koolidele, kus laste vajadusi kõige paremini teatakse ja need õigete abivajajateni jõuavad. „Meie varasem kaardistus näitas, et Tartu koolid vajavad algaval  õppeaastal vähemalt 45 sülearvutit Ukraina laste jaoks, tänase kingituse ja Lastekaitse Liidu varasema panuse abil on kaks kolmandikku meie eesmärgist täidetud,“ rääkis Raave.

Viimati muudetud 17.08.2022