Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Ukraina sõjapõgenike abistamise ja nõustamisega hakkavad tegelema piirkonnakeskused

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

ukraina lipud Foto: Ahto Sooaru

2. november 2023 / 31. oktoobril lõpetas tegevuse Tartus Ülikooli tn 17 asunud Ukraina Infokeskus. Edaspidi saavad kõik ajutise kaitse saanud ukrainlased pöörduda sotsiaal- ja tervishoiuosakonna elukohajärgsetesse piirkonnakeskustesse.

Ukraina Infokeskuses tegelesid sõjapõgenike abistamise ja nõustamisega Tartu Linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna koordinaatorid. Keskuse tegevust rahastati Euroopa Sotsiaalfondi projektist  "Sõjapõgenike koordinatsioon Tartu linnas", mis kestis 1. novembrist 2022 kuni 31. oktoobrini 2023.

Nüüdsest saavad Ukraina sõjapõgenikud pöörduda sotsiaal- ja tervishoiuosakonna elukohajärgsetesse piirkonnakeskustesse, kus antakse abi teenuste ja toetuste osas ning nõustatakse nii tööealisi, eakaid kui ka lastega peresid.
 
"Tartu linn abistab sisseelamisel kõiki Tartusse saabunud rahvusvahelise kaitse saanud inimesi," ütles sotsiaal- ja tervishoiuosakonna juhataja Merle Liivak. "Tegevus jätkub koostöös Sotsiaalkindlustusametiga ning seda rahastatakse Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifondi (AMIF) vahenditest."

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 02.11.2023