Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Disney printsessid vallutavad koolivaheajal Tartu Elektriteatri

Tartu Elektriteatri pressiteade

Disney printsessid Elektriteatris

27. märts 2024 / Tartu Elektriteatris toimub 20.–25. aprillini Disney printsesside filmifestival, mille raames jõuavad kinoekraanile kuue kangelanna filmid.

Filmiprogrammi jooksul näeb printsesse igast Disney ajastust – vaatajateni jõuavad 1950. aasta “Tuhkatriinu”, 1989. aasta “Väike merineitsi”, 2009. aasta “Printsess ja konn”, 2011. aasta “Rapuntsel”, 2012. aasta “Vaprake” ja 2013. aasta “Lumekuninganna ja igavene talv”. 

Tartu Elektriteatri kooliprogrammi eestvedaja Sigrid Butlersi sõnul on klassikalistest muinaslugudest alguse saanud printsessid kinolinal teinud läbi olulise arengu ja filmiprogramm annab nii nooremale kui ka vanemale publikule suurepärase võimaluse seda suurelt ekraanilt näha. “Festivalil saab vaadata lapsepõlve lemmikuid ja teha seda koos ema-isa või koguni vanaema-vanaisaga,” sõnas Butlers. 

Butlersi sõnul on igal printsessil oma eriline iseloom ja rada, mida nad südikalt käivad ja inspireerivad ka teisi käima. “Merekuninga noorim tütar Ariel julgustab kõiki olema uudishimulik ja avatud meelega. Konna suudlev Tiana on esimene ärinaine ja afroameerika päritolu printsess. Leekivpunaste lokkidega šoti kaunitar Merida ei eeldagi, et teda koheldaks kui siidikinnastes printsessi ning lumekuninganna Elsa näitab kogu maailmale, et naised on suurepärased riigivalitsejad.”

Tuhkatriinu, Ariel, Tiana, Rapuntsel, Merida ja Elsa jõuavad Tartu Elektriteatri ekraanile juba aprilli koolivaheajal. 

Lisainfo programmi kohta.

Viimati muudetud 27.03.2024