Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
10°
10°

Eakaid ja lapsi ühendav Tartu Eluringikeskus saab nurgakivi

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

vaade ehitusele

20. september 2021 / Teisipäeval, 21. septembril kell 13 pannakse nurgakivi Tartu Eluringikeskusele, kus ühe katuse alla kolivad 135-kohaline hooldekodu ja lasteaed.

Annemõisa 2 ja 4 asuvatele kinnistutele rajab hooldekodu Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liit. EKB Koguduste Liidu juhi Erki Tamme sõnul on see ammuse plaani teokstegemine. „Juba 90ndatel oli seminarihoone juurde planeeritud hooldekodu. Nüüd, kui oleme pastorite koolituse kolinud Tallinna, saab hooldekodu idee teoks uuel ja väga huvitaval moel - Eluringikeskusena. Soovime luua keskkonna, kus tajutakse "austa oma ema ja isa" vaimsust,“ sõnas Tamm.

Tartu abilinnapea Mihkel Leesi sõnul on oluline, et tartlased leiaksid vajadusel hooldekodukoha võimalikult kodu lähedalt. „Hooldekodukohtade puudus on Tartus olnud üks suurimaid sotsiaalvaldkonna väljakutseid. Teeb suurt rõõmu, et Tartu Eluringikeskus hakkab tartlastele pakkuma täiendavat võimalust väärikaks vananemiseks enda kodulinnas,“ sõnas Lees.

Eluringikeskuse rajamiseks renoveeritakse Annemõisa 2 aadressil asuv EKB Koguduste Liidule kuuluv endine teoloogilise kõrgkooli hoone ning laiendatakse seda kõrvalasuvale 2000 ruutmeetri suurusele linna krundile, mille Tartu linn andis hooldekodu ehitamiseks tasuta kasutamiseks.

Neljakorruselisesse  Eluringikeskusesse tuleb lisaks hooldekodule ja lasteaiale ka talveaed/kohvik, jõusaal, saun, aula erinevateks üritusteks ning hoones jätkab kooskäimist ka kohalik kogudus. 3000 ruutmeetri suurusesse päikselisse sisehoovi on planeeritud laste mänguala, kasvuhooned, kergliiklusteed ning lehtlad.

Hoone ehitab KRC Ehitus ning keskuse valmimine on planeeritud 2022 sügiseks.

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 20.09.2021