Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Eluringikeskus tutvustab homme esmakordselt uut maja

Eluringikeskuse pressiteade

Eluringikeskus tutvustab homme esmakordselt uut maja

23. september 2022 / Homme kell 11 avatakse esimest korda avalikkusele oktoobris valmiv eakatekodu – Eluringikeskus.

Tartusse rajatava hooldekodu valmimine on jõudnud lõpusirgele. "Üle aasta väldanud renoveerimis- ning ehitustöö tulemusena on valminud kaasaegne keskus, kus paiknevad nii lasteaed, hooldekodu kui ka korterid," ütleb projektijuht Henri Lehtsaar. Avatud uste päeval on võimalus tutvuda viimistlusjärgus hoone elukeskkonna- ja ruumidega. "Inspiratsiooni ja parimaid praktikaid oleme kogunud nii Saksamaa kui Põhjamaade eakatekodudest," räägib Lehtsaar.

"Loomulikult toovad Eluringikeskusesse tõelise elu aga inimesed," ütleb juhataja Ines Kerikmäe. "Seepärast juhatavad homme külalisi läbi valmivate ruumide just praegused ja tulevased töötajad, kes püüavad sõnadega edastada ka kõike seda, mis on veel silmale nähtamatu," lisab ta.

Maja neljast korrusest on avatud kaks. Tutvumiseks on valmis seatud üks ühe- ja kahetoaline tuba ning iseseisva elu korter. Uudistada saab talveaias, terrassil ning jalutada sügiseselt kaunis sisehoovis.

Eluringikeskus valmib oktoobris. Praegu sõlmitakse huvilistega broneerimislepinguid. "Broneerimine on täies hoos, kuid vabu kohti on veel piisavalt. Ka tänased registreerijad saavad valida toa vaadet, kohalisust ja korrust," ütleb juhataja Ines Kerikmäe. Hooldekoduga tutvumist ootav Maie (83) ütleb: "Ma olen elus teinud palju tööd, hoolitsenud kõigi teiste eest - nüüd saan mõelda iseendale ja lasta enda eest hoolt kanda".

Avatud uste päev toimub kell 11–14 aadressil Annemõisa 2. Autoga tulijatel palutakse parkida Annelinna Prisma juurde.

Eluringikeskus on oktoobris 2022 Tartu linnas avatav suhtlema ja liikuma innustav eakatekodu, kuhu on oodatud elama kõik väärikas eas inimesed, kes hindavad hubast ja kodust keskkonda, isiklikku lähenemist ja/või vajavad üldhooldusteenust. Eluringikeskuses on üldhooldusteenusega ühe- ja kahekohalised toad ning iseseisvaks eluks sobilikud ühe- ja kahekohalised avatud kööginurgaga korterid.

Lisainfo:

Ines Kerikmäe
Eluringikeskuse juhataja
+372 56 997 500
ines@eluring.ee
eluring.ee

Viimati muudetud 23.09.2022