Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Estronauti konkurss: järgmisesse vooru pääses 175 noort

AHHAA teaduskeskuse pressiteade

Estronaut

17. aprill 2024 / Teaduskeskus AHHAA korraldatud “Eesti otsib Estronauti” kosmosekonkursi võistluskaruselli pääses 174 koolinoort, neist 85 tüdrukut ja 90 poissi.

Valituks osutunud kandidaadid, kes esitasid motivatsioonivideo ja täitsid kõik esmased nõuded, asuvad nüüd võistlema neljas järgnevas voorus, kus neid ootavad ees kutsesobivustestid ja mitmed füüsilised ning vaimsed katsed.

AHHAA juhatuse esimehe Andres Juure sõnul esitasid konkursil osalemiseks ligi 200 noort oma avalduse ja motivatsioonivideo. Enim kandidaate tuli Harjumaalt, Tartumaalt, Pärnumaalt ja Ida-Virumaalt.  

Aktiivsemad koolid olid Inglise Kolledž, Mart Reiniku Kool, Hugo Treffneri gümnaasium, Gustav Adolfi gümnaasium ja Miina Härma gümnaasium.  
 
“Järgmisesse vooru pääsejate valimine oli tõeline väljakutse. Avalduse esitanute hulgas oli väga palju andekaid noori, kes on juba saavutanud maailmatasemel muljetavaldavaid tulemusi, olgu selleks rahvusvahelised olümpiaadid või panustamine tudengisatelliidi ehitusse." 

Ta lisas, et Estronaudi konkurss ei ole pelgalt võistlus, vaid võimalus areneda tulevaseks kosmose valdkonna uuendajaks.

Järgmistes voorudes testitakse kandidaatide teadmisi, loogilist mõtlemist ning füüsilist vastupidavust, mis on vajalikud tulevastele Estronautidele. Konkursi võitjad lendavad augustis Prantsusmaale kaaluta olekut kogema. 

Estronaudi programmi eesmärk on motiveerida noori rohkem huvi tundma loodus- ja täppisteaduste valdkondade vastu ning edendada Eestis süvatehnoloogia arengut.

Edasipääsenud kandidaatide nimekiri ja järgmiste voorude ajakava on kättesaadavad konkursi ametlikul veebilehel www.estronaut.ee. 

Estronautide lendu ja konkursi läbiviimist rahastavad majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ning Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS).

Viimati muudetud 17.04.2024