Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Ilmatsalu lasteaeda Lepatriinu ja Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumi tunnustati hea väärtuskasvatuse eest

Tartu Ülikooli eetikakeskuse pressiteade

Ilmatsalu lasteaia töötajad Foto: TÜ eetikakeskus

4. detsember 2020 / 2. detsembril selgusid lasteaiad ja koolid, kus väärtuskasvatusega tehakse eeskujuväärivat tööd.

Tartu Ülikooli eetikakeskus tunnustas tiitliga „Väärtuskasvatuse kool 2020“ Pärnu Vabakooli ning tiitliga „Väärtuskasvatuse lasteaed 2020“ Ilmatsalu lasteaeda Lepatriinu ja Tallinna Endla lasteaeda.
„Hea kooli eksperdi“ tiitliga tunnustati Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumi.

Ilmatsalu lasteaed Lepatriinu sai tunnustuse laste sotsiaalsete oskuste arendamise, lapsest lähtuva õpikeskkonna loomise ja väärtuspõhise lasteaiakultuuri edendamise eest.
Lasteaia direktriss Inga Väikene oli tunnustust vastu võttes oma meeskonna üle uhke: „Meie õpetajad teevad väärt tööd ja meie lapsed on hästi hoitud – ma olen väga õnnelik juht!“ Eneseanalüüsi kirjutades sai lasteaia meeskond väärt kogemuse ning koos lapsevanemate ja lastega tekkis palju lennukaid ideid. „Meie analüüs ei lõppenud muidugi seda tööd esitades, nüüd on lihtsalt võimalus entusiasmi pealt veelgi paremaks saada,“ lisas Väikene.

Tallinna Endla lasteaed pälvis väärtuskasvatuse karika väärtuspõhise õpiruumi loomise ja hoidmise, teadliku juhtimise ning lasteaiapere jõustamise ja väärtustamise eest.
Pärnu Vabakooli tunnustas eetikakeskus teadliku, iseseisva ja õnneliku õppija kujundamise, väärtuspõhise koolikultuuri loomise ning heade suhete väärtustamise eest.

Tartu Ülikooli eetikakeskuse hea kooli ja hea lasteaia projektijuhi Nele Punnari sõnul on kiiduväärt, et vaatamata tormilisele aastale leidsid siiski nii paljud koolid ja lasteaiad aega, et oma tööd väärtusarenduse vallas analüüsida. „Tänavused fookusteemad olid koostöö ja head suhted ning koolikeskkond, mis täiesti ootamatult muutusid kevadel ka väga päevakajaliseks,“ ütles Punnar. Tunnustusprogrammi tagasisides tuuakse sageli välja, et selles osalemine aitab oma tegevusi täpsemalt sihtida. „Praeguses olukorras oli koolidele ja lasteaedadele väljakutse, kuidas kirjapandud põhiväärtusi ka uutes oludes rakendada. Seda kõike puudutati ka eneseanalüüsides,“ ütles Punnar.


Süsteemse väärtuskasvatuse eest tiitli pälvinud koolid ja lasteaiad:
„Hea kooli eksperdi“ tiitliga tunnustati
Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi (õppetöö ja kasvatuse valdkond) ning Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumi (koolikeskkonna valdkond).
„Hea kooli edendaja“ tiitli pälvisid:
Kadrioru Saksa Gümnaasium, Loo Kool, Palupera Põhikool, Pärnu Vabakool, Randvere Kool, Türi Põhikool.
„Hea kooli teerajaja“ tiitliga tunnustati:
Jõhvi Gümnaasiumi, Järveküla Kooli, Maardu Gümnaasiumi, Mäetaguse Põhikooli, Porkuni Kooli, Pühajärve Põhikooli, Rakke Kooli, Roosna-Alliku Põhikooli, Rõuge Põhikooli, Tallinna Arte Gümnaasiumi, Tilsi Põhikooli, Võnnu Keskkooli, Värska Gümnaasiumi.
„Hea lasteaia edendaja“ tiitli pälvisid:
Assaku Lasteaia filiaal Aruheina Lasteaed, Ilmatsalu Lasteaed Lepatriinu, Lasteaed Neeme Mudila, Luunja Lasteaed Midrimaa, Pangapealse Lasteaed, Saku Lasteaed Terake, Tallinna Endla Lasteaed, Tallinna Kopli Lasteaed.
„Hea lasteaia teerajaja“ tiitli said:
Aegviidu Mesitaru Lasteaed, Are Kooli Suigu Lasteaed, Järveküla Lasteaed, Kilingi-Nõmme lasteaed Krõll, Palivere Lasteaed Piibeleht, Soinaste Lasteaed Laululind, Tabivere Lasteaed, Tahkuranna Lasteaed, Tallinna Lasteaed Sipsik, Tallinna Liikuri Lasteaed, Tallinna Vormsi Lasteaed, Tarvastu Lasteaed, Viru-Nigula valla Lasteaed Kelluke, Väätsa Lasteaed Paikäpp

Tartu Ülikooli eetikakeskus on toetanud ja tunnustanud koolide ja lasteaedade väärtusalast tegevust alates 2009. aastast. Väärtuskasvatuse lasteaia tiitel on antud 17 lasteaiale ning väärtuskasvatuse kooli tiitel 18 koolile.

Lisainfo:
Nele Punnar, TÜ eetikakeskuse projektijuht, [email protected], 5384 8320
Helen Hirsnik, TÜ eetikakeskuse projektijuht, [email protected], 5340 3015

 

Viimati muudetud 04.12.2020