Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumi meedia- ja filmiamooduli õpilased said järjekordsel konkursil võidu

Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumi pressiteade

hetk videost

2. september 2020 / Eesti Maanteemuuseumi loomekonkursi „Kuule MIND – võta klapid peast“ võitjateks tulid Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumi õpilased Markus Gregori Kullamaa ja Rudolf Toikka.

Konkurss kutsus kaasa mõtlema kõrvaklappide kasutamisega seotud riskidele liikluses ja looma noortele mõistetavaid sõnumeid selle vähendamiseks.

Loomekonkursi eesmärgiks oli pöörata enam tähelepanu kõrvaklappide kasutamisega seotud ohtudele.  Soov oli 13-19 aastaseid noori kaasata otsima lahendusi, kuidas sellist käitumist eelkõige oma eakaaslaste seas muuta ja ennetada.

Konkursile laekunud tööd vastasid kõik etteantud teemale, olid igaüks omamoodi lähenemisega, sisukad ja väga eriilmelised. Töödest oli näha, et noored on selle teema endast põhjalikult läbi lasknud ning selle tulemusena valminud looming hoiatas ja pani mõtlema liikluskäitumise üle tänaval. Esitatud tööde seas oli nii plakateid, videoklippe, nutikaid tehnoloogilisi lahendusi, räpilugusid kui ka üks õpetlik e-koomiksiraamat. Neid hindasid  Eesti Maanteemuuseumi ja Maanteeameti ennetustööosakonna esindajad.

Esikoha vääriliseks hinnati Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumi õpilaste Markus Gregori Kullamaa ja Rudolf Toikka muusikavideot „Klapp ühest kõrvast“. Võidutöö saab vaadata Eesti Maanteemuuseumi YouTube’i lehelt https://www.youtube.com/watch?v=-4c5MA3xvx8

Konkursi võidutööd tulevad esitamisele V laste liikluskonverentsil „Näe, kuula, märka“ maanteemuuseumis 7. oktoobril ning esitatud tööd leiavad kasutust Maanteeameti ja maanteemuuseumi trükistes, sotsiaalmeedias ja tulevastest kampaaniates.

 

Lisainfo:

Merike Kaste, direktor

Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium

+372 520 4293, [email protected]

Viimati muudetud 02.09.2020