Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tähistame Johannes Pääsukese sünniaastapäeva uue filmifestivali sünniga

Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumi pressiteade

Tähistame Johannes Pääsukese sünniaastapäeva uue filmifestivali sünniga

13. veebruar 2023 / 30. märtsil toimub Tartu Elektriteatris uus noorte- ja tudengifilmide festival PEFF 2023, mille žüriisse kuulub elutöö preemia pälvinud filmioperaator Alar Kivilo.

Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumi filmifestival ehk PEFF 2023 leiab aset 30. märtsil ehk eesti esimese filmioperaatori Johannes Pääsukese sünniaastapäeval. PEFF toimub 2023. aastal esmakordselt. J. Pääsukesel ja Tartul on oluline roll eesti filmiajaloos. Pääsukese esimene dokumentaalfilm "Utotškini lendamine (Tartu kohal)" kajastas piloot S. Utotškini lendu Tartu linna kohal. 

Filmioperaator Alar Kivilo on üks neljast tuntud ja tunnustatud žüriiliikmest, kes on oma nõusoleku andnud festivalifilme hinnata. Pikk rahvusvahelise kogemusega filmioperaatori panus Eesti ja maailma filmiajalukku, aga ka  Ameerika Filmikunsti ja Filmiteaduste Akadeemia liikmelisus ning Tallinna Pimedate Ööde Filmifestivali Euraasia võistlusprogrammi žüriisse kuulumine teevad Alar Kivilost auväärse külalise ja oleme tänulikud, et ta enda aja ning teadmistega festivalile toeks tuleb.

KJPG noored on filmikunsti au sees hoidnud läbi aastate erinevate konkursside võitude kaudu. Soovime Tartusse tuua õpilas- ja tudengifilmide festivali, mille järele on suur nõudlus pärast traditsioonilise Rakvere Gümnaasiumi Filmifestivali lõppemist 2022. aastal. Nüüd on meie vastutus pakkuda noortele platvormi filmikunsti ajaloo tegemiseks. 

Festivali eesmärgiks on pakkuda noortele filmitegijatele võimalust jagada audiovisuaalset loomingut avalikkusega ning kohtuda teiste filmitegijatega. Filmifestivalil võistlevad õpilasfilmide ja tudengifilmide kategoorias lühifilmid, dokumentaalid, muusikavideod ning animatsioonid. Esimese kahe nädalaga on laekunud juba 20 filmi õpilastelt ja tudengitelt üle Eesti ning ootame lisa.

PEFF 2023 lõpugala toimub Tartu Elektriteatris, mis on heaks partneriks ja noorte ning hariduse sõbrana eeskujuks ka asutustele väljaspool Tartut. Osalejate töid hindab oma ala professionaalidest kokku pandud neljaliikmeline žürii, kelle avalikustame tasapisi festivali kodulehel ja sotsiaalmeedias. Jälgige infot ning tulge vaatama!

Filmifestivali reglement
Registreerimislink

Lisainfo:

Merike Kaste
Tartu Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumi direktor
+372 520 4293
[email protected]

www.peff.ee
Facebook Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasiumi Filmifestival
Instagram Filmifestival PEFF

Viimati muudetud 15.02.2023