Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
-5°
-5°

Kauna tänav ja Emajõe kaldapealne allee saab valgustuse

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Emajõe äärne allee

27. oktoober 2021 / Linn kavandab uue tänavavalgustuse rajamist Kauna tänavale ja Emajõe kaldapealsele kergliiklusteele.

Lähinädalatel allkirjastatakse töövõtuleping uue säästliku valgustuse ehitamiseks Supilinna lõpus paiknevale Kauna tänavale ja Emajõe-äärsele kergliiklusteele Kauna tänavast Kartuli tänavani. Seni valgustuseta teedele paigaldatakse 39 uut valgustit. Herne tänava otsa paigaldatakse uus tänavavalgustuse juhtimiskilp ja optimeeritakse Supilinna tänavavalgustusliinid.

"Selles piirkonnas on Emajõe kaldal liikujate arv märkimisväärselt suurenenud, sest külgnevale alale on ehitatud ridamisi uusi elamuid ja sealsed elanikud kasutavad kaldapealset jalgteed aastaringselt. Lisaks liigub Emajõe kaldal hulgaliselt nii jalutajaid kui ka tervisesportlasi. Rajatav valgustus muudab sealse liikumise mugavamaks ning turvalisemaks,“ ütles abilinnapea Raimond Tamm.
 
Linnavalitsus tunnistas eilsel istungil Emajõe kaldaäärse ja Kauna tänava tänavavalgustuse rajamisel edukaks OÜ Ehitusteenuse pakkumuse. Tööde kogumaksumus on 70 774 eurot, töödega alustatakse eeldatavalt uue aasta algul.

 

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 27.10.2021