Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kirjanduslinn soovitab: Robertson Davies „Mis on lihas ja luus“

Kirjanduslinn Tartu lugemissoovitus

Eike Eplik Foto: Mana Kaasik

3. september 2021 / Kirjanduslinn Tartu septembrikuu lugemissoovitus on Robertson Daviese „Mis on lihas ja luus“ (Varrak 1999, tõlkija Riina Jesmin). Raamatut soovitab skulptor ja installatsioonikunstnik Eike Eplik.

Eike Eplik kõneleb raamatust järgnevalt: „Daviese teos „Mis on lihas ja luus“ on Francis Cornishi elulugu alates tema sünnist ja kasvamisest lapse jaoks väga kummalises maailmas. Ta õpib kunsti, olles kunstnikuna küll tehniliselt andekas, kuid mitte piisavalt kaasaegne ning valib lõpuks restauraatori elukutse. Siit edasi algab juba peenem mäng. Raamatus on palju universaalseid teemasid, nagu religioon, mütoloogia, suhted peres ja ühiskonnas, kunstniku roll ühiskonnas ja üldiselt inimeseks olemine. Teos on teine osa Cornishi triloogiast. Soovitan ette võtta kogu triloogia, sest selle lugemine on väga mõnus ja põnev meelelahutus pikkadeks ja vihmasteks sügisõhtuteks."

Kirjanduslinna soovitused on ajendatud Tartu kuulumisest UNESCO rahvusvaheliste kirjanduslinnade võrgustikku. Teiste soovitustega saab tutvuda siin, suuremat inspiratsiooni saab Tartu linnaraamatukogu lugemissoovituste blogist.

Lisainfo: Liis Kägu kultuuriosakond, kultuuriteenistuse peaspetsialist, tel 5884 6288

Viimati muudetud 03.09.2021