Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kirjanikud kolivad detsembrikuus Tartu raekoja platsile

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Mika Keränen Valguskülas Foto: Tiina Pitk

27. november 2020 / Tartu raeplatsi Valguskülas avatakse sel aastal Kirjaniku Kodu ja 1. kuni 22. detsembrini on linnaelanikel igal õhtul kell 18 võimalik saada kirjanduslikke elamusi.

Kirjaniku klaasmaja kardinate tagant ilmub igal õhtul alati üks eesti kirjanik ja vahel ka mitu – iga õhtu on kordumatu, sest klaasmajja seab end sisse erinev kirjanik.

Esimesena kutsub inimesi Jõululinna külla tänavune Tartu linnakirjanik Carolina Pihelgas. “Detsember on aasta kõige pimedam aeg, see on ka muinasjuttude ja lugude jutustamise aeg. Kõige esimesel Jõululinna õhtul kuuleb müütilisi lugusid ja luuletusi, mis on mõeldud nii suurtele kui ka väikestele. Koos pärimusmuusiku Katariina Tirmastega loome ühe natuke muinasjutulise õhtupooliku,” rääkis linnakirjanik. Ka Tartu esimene linnakirjanik Kristiina Ehin ei tervita külalisi üksinda ja ootab inimesi Jõulukülla koos Silver Sepaga.
Lisaks Carolinale ja Kristiinale seavad end Kirjaniku Kodus oma õhtuteks sisse ka kaks varasemat linnakirjanikku Mika Keränen ja Vahur Afanasjev ning raeplatsil ootavad külalisi veel näiteks Doris Kareva, Rein Raud ja Leelo Tungal, kelle etteasted Valguskülas tõotavad pakkuda linlastele erilist elamust. Milline etteaste täpselt välja näeb, on iga kirjaniku vaba valik. Suurimatel kirjandussõpradel tasub raeplatsile minna muidugi igal õhtul ja täpsema programmi koos Kirjaniku Kodu asukatega leiab lehelt https://joululinntartu.ee/programm/.

Valgusküla Kirjaniku Kodu on pühendatud UNESCO kirjanduslinn Tartu 5. aastapäevale ning kõigile kirjanikele ja nende lugejatele. Seda on aidanud korraldada kõik Tartu linnakirjanikud, Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakond, Tartu Linnaraamatukogu ja Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakond. Kirjandus ulatub raeplatsilt 5. aastapäeva puhul ka Kaarsillale, kus möödujatel on terve detsembrikuu jooksul võimalik tutvuda “Kirjanduslinn soovitab” lugemissoovituste näitusega.

Lisainfo: linnakirjanik Carolina Pihelgas, tel 5349 6146, [email protected]

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 04.12.2020