Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
13°

Kolmapäeval avatakse liikluseks Tartu Idaringtee kolmas järk

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

idaringtee Foto: Eno Lints

12. detsember / Homme päeval avatakse liikluseks Tartu idapoolse ümbersõidu kolmas ehitusala, mis ühendab Lammi tänava liiklusringi Räpina maanteega.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul võib Idaringtee ehitust nimetada Tartu viimaste aastate tee-ehituse sajandiprojektiks. "Valminud teelõik ühendab omavahel kaks riigimaanteed -Tallinn-Tartu-Luhamaa ja Tartu-Räpina maantee, mis vähendab transiitliiklust linna teistel tänavatel ja aitab ka kesklinna õhu puhtamana hoida,“ ütles Klaas.

Tartu idapoolse ümbersõidu kolmas ehitusala on 1,5 km pikkune teelõik, mis ühendab Lammi tänava liiklusringi Räpina maanteega. Lisaks Ringtee tänava pikendamisele tuli osaliselt ümber ehitada ka  Mõisavahe ja Nõlvaku tänav ning Soojuse tee. Kolmas ehitusala on sarnane eelneva Ringtee lõiguga – kaherealine sõidutee ja selle kõrval eraldiasetsev kergliiklustee. Luunja valda suunduvale Soojuse teele on rajatud omaette eritasandiline liiklussõlm, kus Ringtee läheb viaduktiga üle Soojuse tee. Lisaks on ehitatud ka kaks kergliikluse viadukti, mis võimaldavad jalakäijail ja rattureil ohutult Ringteed ületada.

Tartu idapoolse ringtee kolmanda ehitusala projekteerisid ja ehitasid AS TREF ja AS Baumost, kes esitasid ühispakkumuse kogumaksumusega 7 433 844  eurot.  Ehitusel teeb järelevalvet AS Taalri Varahaldus. Projekteerimistööd algasid  septembris 2016, ehitust alustati  2017. aasta jaanuaris.

Kuigi teelõik avatakse liikluseks, ei ole ehitustööd lõppenud. Kuna ilmastikuolud ei luba enam kõiki vajalikke töid teha, teeb ehitaja tehnoloogilise pausi. Ringtee tänava ehitus jätkub järgmisel kevadel, mil uuele teelõigule ja Soojuse teele pannakse lõplik asfaldi pealiskiht, lõpetatakse kergliiklusteede asfalteerimine ning tehakse viimased markeerimis- ja haljastustööd. Objekti lepingujärgne valmistähtaeg on  2018. a juuli.

Idapoolse ümbersõidu 3. etapi ehitust rahastatakse 85% ulatuses Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi vahenditest ning 15% panustab Tartu linn oma eelarvest.

Lisainfo: linnapea Urmas Klaas, tel 7361 221, 513 5145; linnamajanduse osakonna juhataja asetäitja Andres Pool, tel 502 7891.

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
meediaspetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 13.12.2017