Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Kroonuaia tänavale tuleb nutikas ülekäigurada

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Kroonuaia tn

16. september 2021 / Novembri lõpuks valmib Kroonuaia-Tähtvere ristmiku lähistele üle Kroonuaia tänava uus ülekäigurada.

Tiheda liiklusega tänavate ristumiskohas olev ohtlik teeületuskoht muutub jalakäijatele turvalisemaks ning Kesklinna kooli õpilaste koolitee ohutumaks.

Tartu abilinnapea Raimond Tamme sõnul on liikluskeskkonna järjest ohutumaks muutmine väga oluline ning selleks pakuvad tänapäevased tehnoloogilised lahendused häid võimalusi. "Võrreldes varasemate Tartusse paigaldatud nutikate ülekäigumärkidega pakub kõnealune lahendus veelgi rohkem võimalusi liiklusohutuse suurendamiseks. Tartu ettevõtte Bercman Technologies AS poolt välja arendatud ülekäiguraja märgid saavad ühendatud 5G võrku ning hakkavad vajaliku tehnoloogilise ettevalmistusega sõidukitele edastama ülekäigurajal toimuvaga seonduvat infot otse juhtpaneelile. Tulevikku vaadates võimaldab see omakorda liiklusohu korral sõiduki automaatpidurduse rakendumist," rääkis abilinnapea. Tamm lisas, et uudne ülekäigurada on ka üheks osaks isejuhtivatele sõidukitele vajaliku taristu välja arendamisest.

Enne uue ülekäigu rajamist renoveeritakse eelnevalt läheduses olev tänavavalgustuse juhtimiskilp, millest ülekäiguraja nutimärk saab toite. Paigaldatavad nutikad ülekäigumärgid annavad sõidukijuhile märku lähenevast jalakäijast ning jalakäijale lähenevast sõidukist. Ülekäigurajale ehitatakse ka lisavalgustus ja madaldatakse äärekivid. Liiklusohutuse tagamiseks rajatakse teekattele ka plastist eraldussaared.

Linnavalitsus sõlmis Kroonuaia tänava uue ülekäiguraja valgustuse ja nutika ülekäigumärgi elektritoite rajamiseks lepingu EST Networks OÜga. Tööde maksumus on 45 238 eurot ja ehitustööde lõpetamise tähtaeg on 30. november 2021.

Lisainfo: abilinnapea Raimond Tamm, tel 7361 213, 515 4738.

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 16.09.2021