Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Linn alustab tasuta välitreeningutega Anne kanali ääres

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

välitreening

24. aprill 2023 / Tartu linn alustab 24. aprillil taas tasuta välitreeningutega täiskasvanutele. Treeningud toimuvad esmaspäeviti kell 18.00 – 19.30 Anne kanali äärsel välijõusaali platsil.

Abilinnapea Mihkel Leesi sõnul on linna pakutavad tasuta treenimisvõimalused muutunud iga aastaga üha populaarsemaks. “Tartus on spordi- ja mänguväljakuid kujundatud nii, et erinevate huvide ja võimetega inimesed leiaksid endale meeldiva tasuta liikumisvõimaluse. Vahel on spordiväljakute kasutamise barjääriks kasutajate vähesed teadmised treeningvahendite võimalustest ja treeningmetoodikast. Linna korraldatud välitreeningutel aitavad kogenud füsioterapeudid tartlastel liikumisest maksimaalselt rõõmu tunda ja kasu saada,” rääkis Lees.

Välitreeningutele on oodatud nii algajad, kes vajavad esmaseid nõuandeid treeningutega alustamiseks, kui ka edasijõudnud, kes soovivad lisaks jõusaali võimalustele proovida treeninguid vabas õhus. Kõigile osalejatele leitakse võimetekohased harjutused ja sobiv treeningkoormus. Igal treeningul on kohal füsioterapeut OÜ-st FysioCentrum, kes õpetab vastavalt osalejate soovidele ja vajadustele kasutama treeningvahendeid, aitab korrigeerida harjutuste sooritust ning nõustab treeningkava koostamisel. Treeningul läbitakse soojendus, põhitreening ja lõdvestus. Lisaks treeningule aitab füsioterapeut hinnata kehalist võimekust.

Välitreeningud toimuvad igal esmaspäeval 24. aprillist 25. septembrini välja arvatud riigipühadel (ei toimu 1. mail), kokku 22 korda. Treeningutele ei pea ennast ette registreerima ning huvilised saavad treeninguga liituda jooksvalt. Väga karmide ilmaolude (paduvihm ja äikesetorm) korral jääb treening ära, sellest teavitatakse ka Tartu linna kodulehel ja Facebooki lehel.

Treeningud on osalejatele tasuta. Tartu linna rahalisel toel viib treeningud läbi OÜ FysioCentrumi meeskond

 

Viimati muudetud 24.04.2023