Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Linn kutsub tartlasi osalema välisvalgustuse projektis

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

tänavavalgustus Foto: Ahto Sooaru

26. aprill 2022 / Tartu linn osaleb koos Tartu Ülikooliga projektis ENLIGHTENme, mille raames uurivad teadlased ja eksperdid, kuidas välis- ja sisevalgustus mõjutab inimeste tervist ja heaolu.

Projektis saavad osaleda ka kõik tartlastest huvilised.

Projekti eesmärgiks on välja töötada tervisesõbralikud linnavalgustuse lahendused. Tartus on projekti pilootalaks valitud Annelinnas asuv kanaliäärne piirkond.

Tartu linn kutsub kõiki huvilisi projekti tegevustes osalema. Annelinlastel, aga ka kõigil teistel tartlastel, kes sooviksid kaasa rääkida linna välisvalgustuse kujundamisel, palutakse kuni 30. aprillini täita valgustuseteemaline küsimustik kas veebis  või paberkandjal Annelinna haruraamatukogus. Küsimustiku täitnute vahel loositakse välja linna sümboolikaga meeneid.  

19. mail alustab tegevust Annelinna valgustuse ideelabor, kus hakkavad toimuma erinevad töötoad ja koosolekud.  Kõik huvilised on oodatud avakoosolekule, kus tutvustatakse projekti ja ideelabori eesmärke ning tegevusi, ja osalema sellele järgnevas töötoas. Projekti avaüritus algab 19. mail kell 17.30 Paju 2 hoone Reval Cafes. Info ja registreerimine linna kodulehel või telefonil 5307 7321.

Projektiga seotud inimesed osalevad ka eakate kõnniringidel, mis stardivad Annelinnas igal kolmapäeval algusega kell 10 Annelinna haruraamatukogu juurest.

Tartu linn loodab projekti tulemusena saada Tartu Ülikooli teadlaste ja välispartnerite kaasabil häid praktilisi teadmisi, kuidas arvestada valgustuse planeerimisel ja rekonstrueerimisel senisest rohkem ka tervislikkuse aspektiga.

Projekti juhtpartner on Bologna Ülikool (Itaalia). Projektis osalevad linnad, ülikoolid ja ettevõtted Eestist, Itaaliast, Hollandist, Taanist, Suurbritanniast, Rootsist, Hispaaniast, Saksamaalt, Prantsusmaalt ja USAst. Projekt kestab 01.03.2021 – 28.02.2025.  

Rohkem infot projekti kohta www.enlightenme-project.eu  

Projekti elluviimist toetab Euroopa teadusuuringute ja innovatsiooni raamprogramm Horisont 2020.  

Lisainfo: Tartu Linnavalitsuse projektide assistent Olja Fomina, tel 5307 7321, [email protected]

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 26.04.2022