Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Linn pakub noortele tuge töö või haridusvõimaluste leidmisel

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

17. aprill / Tartu linn osaleb viiendat korda noortegarantii tugisüsteemi seires, mille raames pakutakse tuge mitteõppivatele ja mittetöötavatele 16-26aastastele noortele.

Märtsi lõpus toimunud seire käigus on juba ühendust võetud ligi 800 noorega, et tutvustada neile noortegarantii tugisüsteemi.
 
Noortegarantii tugisüsteem aitab omavalitsustel märgata ja paremini toetada 16–26aastaseid noori, kes on mistahes põhjustel eemale jäänud tööturult või hariduse omandamisest ning soovivad abi. Selleks võtavad omavalitsuste sotsiaal- või noorsootöötajad meili või telefoni teel noortega ühendust, et teha kindlaks noore abivajadus. Noorele pakutakse tuge ja selgitatakse koos välja noore jaoks olulised eesmärgid ning pannakse paika plaan eesmärkideni jõudmiseks. 
 
Noortegarantii tugisüsteemis on eriti oluline koht valdkondade ülesel koostööl ja juhtumikorraldajal on hea ülevaade oma piirkonnas pakutavatest võimalustest. Tartu linna noortegarantii tugisüsteemi headeks koostööpartneriteks on näiteks Eesti Töötukassa, Noorte Tugila, Johannes Mihkelsoni Keskus, Tartu Täiskasvanute Gümnaasium, Tartu Kutsehariduskeskus ja mitmed teised noortega tegelevad asutused, kellega koostöös aidatakse noortel saavutada oma eesmärke. Paljud asutused oma hetkel töö ümberkorraldanud läbi e-kanalite ning keegi ei jää ilma informatsiooni või toetuseta.
 
Tartu linna juhtumikorraldaja Triin Rebbase sõnul on Tartu linnal tänu headele koostööpartneritele pakkuda noortele palju võimalusi haridustee jätkamisel või töökoha leidmisel. "Praegu on hea võimalus võtta aeg maha ja mõelda oma karjääriga seotud eesmärkidele. Kindlasti tasub noorel tugisüsteemis pakutav abi vastu võtta, sest nii võib saada kasulikku infot edasiõppimise või töö leidmise võimaluste kohta. Samuti on koos lihtsam leida lahendusi noore elus olevatele probleemidele," ütles Rebbas.
 
Rohkem infot noortegarantii tugisüsteemi kohta leiab Tööelu portaalist www.tooelu.ee/ngts

Lisainfo: Triin Rebbas, triin.rebbas@raad.tartu.ee

Noortegarantii_484x317 (002).jpg

Viimati muudetud 17.04.2020