Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Linn valmistub Annelinna gümnaasiumi rekonstrueerimiseks

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Annelinna gümnaasium

17. aprill 2019 / Linnavalitsus väljastas teisipäeval ehitusloa Annelinna gümnaasiumi ümberehitamiseks ja laiendamiseks.

Annelinna gümnaasiumi rekonstrueerimise projekt näeb ette koolihoone laiendamise, hoone soojustatakse ja muudetakse energiatõhusaks. Kaasaegsemaks ja paindlikumaks muudetakse kogu hoone ruumiplaneering. Lisaks klassiruumide rekonstrueerimisele ehitatakse välja avar fuajee ja raamatukoguala, garderoobid, kunsti- ja tehnoloogiaklassid, spordisaalid ning vahetunni veetmise alad mitmel pool üle koolimaja.

U-kujulise koolihoone sisehoovi rajatakse lava ning selle ette astmestik, mida saab kasutada nii õues õppeks kui ka vahetundide veetmiseks.
Hoovialale ehitatakse loodusliku muruga ja 5 meetri kõrguse piirdega jalgpalliväljak ning ümbruskonna kruntidele on projekteeritud spordi- ja puhkeväljak, mis koosneb kahest korvpalliplatsist, välijõusaalist, jalgrattasõiduplatsist ja parkuuriväljakust. Olemasoleva kooliaia lõunapoolsele alale on kavandatud kuni 3 meetri kõrgune kelgumägi.

Annelinna gümnaasiumi hoone rekonstrueerimine algab kohe pärast õppeaasta lõppu ning lõpetatakse 2020. aasta juulikuuks. Seejärel algab koolimaja sisustamine.

Ehitaja leidmiseks on välja kuulutatud riigihange.

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 17.04.2019