Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu Annelinna Gümnaasiumi uuenenud koolimaja avab uksed

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

27. august 2020 / Reedel, 28. augustil avatakse Tartu Annelinna Gümnaasiumi põhjalikult renoveeritud hoone ja välialad. Ehitustööde käigus muudeti Tartu linna suurim kool energiatõhusaks ning hoone sai moodsa ja paindliku ruumilahenduse. 

"Tartu Annelinna Gümnaasiumis tervitatakse uut kooliaastat kaasaegsest ja inspireerivast koolimajast, mis loob kooliperele täiesti uued võimalused õppimiseks, sportimiseks, huvitegevuseks ja töötamiseks. Rekonstrueeritud koolimaja pakub kooliperele avatud õpikeskkonda, aga oluline on ka see, et mitmekülgne väliala meelitab lapsi vahetundidel rohkem liikuma," rääkis linnapea Urmas Klaas.
 
Renoveerimistööde käigus rekonstrueeriti Kaunase puiestee 68 aadressil asuva hoone klassiruumid, ehitati välja avar fuajee ja raamatukoguala, garderoobid, kunsti- ja tehnoloogiaklassid, spordisaalid ning vahetunni veetmise alad mitmel pool üle koolimaja. Kooli uuenenud välialad pakuvad õpilastele võimalikult palju liikumisvõimalusi, U-kujulise koolihoone sisehoovi rajati lava ning selle ette astmestik koos ronimis- ja ilualaga. Hoovialale ehitati ka loodusliku muru ja viie meetri kõrguse piirdega jalgpalliväljak. 
 
Suure arengu on teinud ka koolimaja ümbrus, mille lähedal asuvatele kruntidele ehitati spordi- ja puhkeväljak korvpalliplatsi, välijõusaali, jalgrattasõiduplatsi ja parkuuriväljakuga. Koolihoovi lõunapoolsel alal on ligi kolme meetri kõrgune kelgumägi.
 
Annelinna gümnaasiumi rekonstrueerimistöid tegi Embach Ehitus OÜ. 9050 ruutmeetri suuruse hoone rekonstrueerimine läks maksma ligi 10 miljonit eurot. Rekonstrueerimisprojekti koostas osaühing Sirkel ja Mall, hoone autor on Veiko Tein.

Viimati muudetud 31.08.2020