Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Linnapea tänas Ukraina sõjapõgenikke nutiseadmetega varustanud vabatahtlikke

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

vabatahtlikud Foto: Sigrit Laas

19. oktoober 2022 / Tartu linnapea Urmas Klaas tänas täna raekojas vabatahtlikke, kes kogusid annetustena ja kinkisid sõja eest põgenenud Ukraina lastele ja peredele üle 1000 nutiseadme.

Linnapea tänukirja ukrainlaste abistamise eest võtsid vastu Annika Mägi, Xenia Danilova, Kadri Nestra, Eveliis Padar, Lennart Loid, Marti Narõškin ja Lauri Leevit.

Vabatahtlikud kogusid tartlastelt koju seisma jäänud arvutid ja telefonid ning tegid need korda, et Ukrainast saabunud põgenikud saaksid siin jätkata oma kooliteed ja tööd ning pidada ühendust kodumaale jäänud lähedastega. Sellele aktsioonile on õla alla pannud mitusada annetajat, kes vabatahtlikke Toeta.me kampaania kaudu rahastasid ning sadu eraisikuid ja kümneid ettevõtteid, kes on annetanud oma seisma jäänud seadmeid korda tegemiseks.

Lisaks vabatahtlikele andsid märkimisväärse panuse projekti ka erinevad organisatsioonid ja ettevõtted: Arvutitark, 3RComputers, Pärnu Vesi, Columbus Eesti, Genius Sport, Tartu Ülikooli Kliinikum, Eesti Raudtee ning eraisikutest Vallo ja Kärolin Kajalaid.

 

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 19.10.2022