Maist saab Tartu digitaliseerimise toetust taotleda varasemast rohkem ettevõtteid
Tartu linnavalitsuse pressiteade
/ Alates 1. maist saavad lisaks töötleva tööstuse ettevõtetele taotleda digitaliseerimise toetust ka ehituse, hulgi- ja jaekaubanduse, veonduse ja laonduse ning majutuse ja toitlustuse valdkonnas tegutsevad Tartu ettevõtjad.
Tartu linnavalitsus avas toetusmeetme tootmise digitaliseerimiseks 2019. aastal. Toetuse eesmärk on Tartu ettevõtete konkurentsivõime ja efektiivsuse suurendamine läbi digitaalsete lahenduste, mis võimaldavad tootmise ja teenuste automatiseerimist.
Abilinnapea Raimond Tamm selgitas, et ettevõtete konkurentsivõime suurendamisel on digitaliseerimine üks paremaid, kuid samas veel vähe kasutatud võimalusi. "Kui avalike teenuste digitaliseerimise osas on Eesti Euroopa liider, siis ettevõtetes digitaalsete tehnoloogiate kasutamise osas asume keskmike hulgas. Eeskätt väiksemates ettevõtetes on digitaliseerimisega alustamisel kõige keerulisem astuda just see esimene samm. Loodame linna poolt konkreetsete lahenduste elluviimist toetades selle sammu astumise lihtsamaks teha," ütles ta.
Digitaliseerimine võimaldab suurendada tootlikkust, pakkuda klientidele personaalsemaid ja kvaliteetsemaid tooteid, parandada töötajate produktiivsust ning vähendada tööseisakuid. Digitaliseerimine ja automatiseerimine on vajalikud ka siis, kui ettevõtetel on tööjõupuuduse tõttu raske töötajaid leida.
Toetuse taotluse saab esitada Tartu kodulehel. Tootmise ja teenuste digitaliseerimiseks vajalike tegevuste hindamiseks tuleb taotlusele lisada digitaliseerimise audit, diagnostika või muu sarnane raport, mis käsitleb tootmise ja teenuste digitaliseerimist osas, mille elluviimiseks toetust taotletakse.
Digitaliseerimiseks makstava toetuse suurus on kuni 5000 eurot ettevõtte kohta ja ettevõtte omafinantseering peab katma kuludest vähemalt 30 protsenti. Toetust saavad taotleda Eesti majanduse tegevusalade klassifikaatoris EMTAK 2008 avaldatud töötleva tööstuse (jagu C), ehituse (jagu F), hulgi- ja jaekaubanduse (jagu G), veonduse ja laonduse (jagu H) ning majutuse ja toitlustuse (jagu I) tegevusvaldkonnas tegutsed ettevõtted, kelle äriregistri kohane asukoht on Tartu linnas, tootmine võib aga olla nii Tartu linnas kui ka Tartu maakonnas.
Tartu linna tänavuses eelarves on toetuseks mõeldud 50 000 eurot.
Lisainfo: ettevõtluse arengu osakonna valdkonnajuht Katrin Reiljan, [email protected], 5334 5253.
Viimati muudetud 01.04.2022