Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu linn toetab ettevõtete digitaliseerimist

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Õhtune Tartu kesklinn koos oma kõrgehitistega. Foto: Tarmo Haud

2. veebruar 2023 / Digimeetme abil saavad toetust Tartu ettevõtted, kes tegutsevad töötleva tööstuse, ehituse, hulgi- ja jaekaubanduse, veonduse ja laonduse ning majutuse ja toitlustuse valdkonnas. 

"Paljude ettevõtete puhul on digitaliseerimise potentsiaal veel suures ulatuses kasutamata ning pikaajalist konkurentsivõimet silmas pidades on vajalik olukorda muuta. Eeskätt väiksemates ettevõtetes on digitaliseerimisega alustamisel kõige keerulisem astuda just see esimene samm. Loodame konkreetsete lahenduste elluviimist toetades selle sammu astumise lihtsamaks teha," ütles abilinnapea Raimond Tamm.

Tartu linnavalitsus jagab tootmise digitaliseerimise toetust viiendat aastat järjest ning selle eesmärk on kohalike ettevõtete konkurentsivõime ja efektiivsuse suurendamine digitaalsete lahenduste abil, mis võimaldavad tootmise ja teenuste automatiseerimist. Ettevõtete digitaliseerimise projekte on aastate jooksul toetatud 108 631 euro eest.

Digitaliseerimine võimaldab suurendada tootlikkust, pakkuda klientidele personaalsemaid ja kvaliteetsemaid tooteid, parandada töötajate produktiivsust ning vähendada tööseisakuid. Digitaliseerimine ja automatiseerimine on vajalikud ka siis, kui ettevõtetel on tööjõupuuduse tõttu raske töötajaid leida.

Toetuse taotluse saab esitada Tartu kodulehel. Tootmise ja teenuste digitaliseerimiseks vajalike tegevuste hindamiseks tuleb taotlusele lisada digitaliseerimise audit, diagnostika või muu sarnane raport, mis käsitleb tootmise ja teenuste digitaliseerimist osas, mille elluviimiseks toetust taotletakse.

Digitaliseerimiseks makstava toetuse suurus on kuni 5000 eurot ettevõtte kohta ja ettevõtte omafinantseering peab katma kuludest vähemalt 30 protsenti. Toetust saavad taotleda Eesti majanduse tegevusalade klassifikaatoris EMTAK 2008 avaldatud töötleva tööstuse (jagu C), ehituse (jagu F), hulgi- ja jaekaubanduse (jagu G), veonduse ja laonduse (jagu H) ning majutuse ja toitlustuse (jagu I) tegevusvaldkonnas tegutsed ettevõtted, kelle äriregistri kohane asukoht on Tartu linnas, tootmine võib aga olla nii Tartu linnas kui ka Tartu maakonnas.

Lisainfo: Katrin Kask, 5334 5253, [email protected]

Hendrik Kuusk

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1123
Mob: 5393 3648

Viimati muudetud 03.02.2023