Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Mood parema tuleviku nimel: seminar jätkusuutlikkusest, innovatsioonist ja teadlikest valikutest

Estonian Fashion Festivali pressiteade

Estonian Fashion Festivali poster Foto: Estonian Fashion Festival

1. juuni 2023 / 8. juunil toimub Eesti Rahva Muuseumis keskkonnasäästlikule moele ja disainile keskenduv seminar “Greenery”, mida korraldatakse moefestivali Estonian Fashion Festival 2023 raames.

Seminari eesmärk on tõsta fookusesse jätkusuutlikkusega seotud teemad keskendudes eelkõige moe- ja disainivaldkonnale, soodustades teadlikkuse kasvu nii moe tarbijate kui ka loomeinimeste seas. Seminaril astuvad üles ringmajanduse ja disaini eksperdid, jätkusuutlikud disainerid, ning keskkonnasäästlikkusele pühendunud organisatsioonid, kelle hulgas on esindatud Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Disainikeskus ning Fashion Revolution Estonia.  

Tartu Loomemajanduskeskuse juht Külli Hansen esitleb seminaril kahte põnevat projekti, mille raames on loodud uudseid tööriistu, mis aitavad moeloojatel analüüsida oma ettevõtteid ja kavandada jätkusuutlikke ja digitaalseid arengusuundi. Tema sõnul on roheline maailmavaade Eesti loomeettevõtetele omane juba praegu, kuid oluline on olla kursis päevakajaliste uuendustega ja teada, millised arengud toimuvad loomemajanduse valdkonnas ka mujal. 

Fashion Revolution Estonia kureerib paneelvestlust „Millal on disaineril õigus öelda, et on eetiline ja jätkusuutlik?“. Panelistide seas on Uuskasutuskeskuse turundusjuht Esme Kassak, kliimaaktivist ja poliitik Hanah Lahe ning moedisainer Aldo Järvsoo. Eesti Kunstiakadeemia paneelvestlus keskendub disaineri rollile ringmajandusele üleminekul. 

Moefestivali tegevjuhi, Key Külaotsa sõnul on iga järgneva aastaga kavas liikuda järjest enam jätkusuutlikemate lahenduste poole. „Meie eesmärk ei ole mitte ainult oodata jätkusuutlike tegevuste rakendamist disainerilt, vaid tahame moedisainereid ka selles suunas harida,“ sõnas Külaots.

Estonian Fashion Festival on jätkusuutlikest põhimõtetest lähtuvaid disainereid tutvustav mitmepäevane keskkonnahoidlikult korraldatud moefestival, mille tippsündmusteks on kolm eriilmelist moeetendust. Festivali lisaprogrammi kuuluvad erinevad näitused, töötoad, harivad moefilmid, koolitused ja seminar.

Estonian Fashion Festival korralduslikud partnerid on Kõrgem Kunstikool Pallas, Tartu LoomemajanduskeskusTartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia ja Tartu linn. Estonian Fashion Festival kuulub Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 programmi.

Seminari programm:

11.00 - 11.10 Sissejuhatus ja päevakava tutvustus (Erik Hermaküla ja Key Külaots)
11.10 – 11.40  "Kui lihtsalt disainist enam ei piisa" Mariliis Alev, Eesti Disainikeskus 
11.40 – 12.30 Fashion Revolution Estonia Paneelvestlus „Millal on disaineril õigus öelda, et on eetiline ja jätkusuutlik?“ (Panelistid: Esme Kassak - Uuskasutuskekuse turundusjuht, Hanah Lahe - esimene kliimanoor, teadlik tarbija, Aldo Järvsoo -  moedisainer. Moderaator: Anet Adamson - Fashion Revolution Estonia koordinaator)
12.30 – 13.00  “Vähem on uus must” Piret Mägi, rõivadisainietendus “D_O_M – Disain On Moes” loovjuht 
13.30 – 14.00 “KIU Kangatrüki Stuudio- kangatrükk jätkusuutlikult” Age Luiga, KIU kangatrüki stuudio tegevjuht
14.00 – 15.00  Eesti Kunstiakadeemia paneelvestlus “Disaineri roll ringmajandusele üleminekul” 
15.00 – 15.30 “Kira Shoes edulugu” Birgit Anette Bibikov, Kira Shoes 
16.00 - 16.40  “Jätkusuutlik ja digitaalne mood - Tartu Loomemajanduskeskuse kogemused rahvusvahelistest projektidest” Külli Hansen, Tartu Loomejanduskeskuse juht

Koht ⇢ ERM, Jakob Hurda saal, A-sissepääs
Üritus on kõigile tasuta.

Viimati muudetud 01.06.2023