Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Muuseumid kutsuvad tartlasi ööks külla

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Muuseum Foto: Mana Kaasik

20. mai 2022 / Laupäeval, 21. mail tähistatakse Tartus 13. korda üle-eestilist muuseumiööd “Öös on unistusi”. Pärast aastast pausi avavad muuseumid, mäluasutused ja külastuspaigad taas oma uksed kell 18–23. 

Tartu linnas saab muuseumiöö tegevustest osa 18 eri muuseumis või selle filiaalis. Teema “Öös on unistusi” kutsub külastajaid mõtisklema küsimuste üle, millest unistavad kogukonnad ja inimesed muuseumi ümber ning milline võiks olla unistuste muuseum.  

“Tartu muuseumid peegeldavad meie kultuurielu mitmekesisust – neis on nii akadeemilisust kui ka krutskeid ning nad kõik pakuvad omal moel kordumatut ja põnevat täiendust Tartu kultuursele ööelule. Kasutage seda võimalust unistada ja kogeda muuseumide eriprogramme,” julgustab Tartu linna kultuurivaldkonna juht Kristiina Avik. 

Tartu linnamuuseum kutsub huvilisi jalutuskäigule Eesti kultuuriloo ühes kõige olulisemas linnaosas, Ülejõel. 19. sajandi linnakodaniku kodus saavad suured unistajad kuulata vaikselt muusikat, väikesed samal ajal arvata ja meisterdada. KGB kongide muuseumis on kohal kuraator, kes tutvustab huvitavamaid eksponaate. Oskar Lutsu majamuuseumis jutustatakse põnevaid lugusid Lutsude perest ning Laulupeomuuseumi õhtu täis esinemisi lõpetab luulelavastus “Ma hingan su armastust”. 

Eesti Rahva Muuseumi meluka perepäeva lõpetab Eller Fusion Band kontsert ja Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis toimub traditsiooniline ÖÖmälukas. A. Le Coqi Õllemaailm ootab tutvuma uue interaktiivse ekspositsiooniga. Tartu Kunstimuuseumis toimuvad kuraatorituurid näitustel “Olemise helk” ja “Piiritu”. TYPA trüki- ja paberikunstikeskus kutsub põnevale muuseumiseiklusele. 

Kirjandusmuuseum ootab kõiki külastajaid tiheda programmiga. Õhtu hakkab Lilla Daami verdtarretavate lugude ringkäiguga, lisaks toimub põnev aardejaht ja üheks õhtuks avatakse kartoteegid, kuhu kogutakse järeltulevatele põlvedele praeguseid unistusi.

Tartu tähetornis avatakse näitus “Baikali ja Berliini vahel. Astronoom Schwarz 200”. Tartu Ülikooli botaanikaaias toimub tasuta ekskursioon ning Tartu Ülikooli loodusmuuseum kutsub vahvale otsimismängule ja vestlusringi. Ka Tartu Ülikooli kunstimuuseum leiab aset kuraatorituur, millele järgneb vestlusõhtu looduse- ja rännumees Hendrik Relvega. Tartu Ülikooli muuseum pakub Toomemäe, Tartu ning Euroopa teaduslooga seotud värvikaid lugusid. 

Kogu muuseumiöö programmiga nii Tartus, Tartumaal kui ka mujal saab tutvuda programm.muuseumioo.ee

Lisateave: visittartu.com/et/muuseumid 

Viimati muudetud 20.05.2022