Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image
10°
10°

Neljapäeval arutletakse Prima Vistal Euroopa tuleviku üle

Tartu linnavalitsuse pressiteade

Raekoja plats Foto: Ragnar Vutt

20. september 2021 / Prima Vista kirjandusfestivalil toimub neljapäeval Tartu Raekoja platsis Euroopa tuleviku konverents.

Euroopa ei ole kusagil kaugel. Tartu on samamoodi ja samapalju Euroopa kui Pariis või Berliin. Tartu mured on eurooplaste mured ja vastupidi. Kevadel algatasid Euroopa Liidu riikide valitsused Euroopa tulevikuarutelu, mis kestab järgmise aasta kevadeni. Valitsus uuendab Euroopa Liidu poliitikat järgnevateks aastateks. Kohalike valimiste eel on parim aeg arutada, mida Euroopa on Tartule andnud, kuidas ELi võimalusi veelgi paremini ära kasutada ja kuidas nähakse siinkandis Euroopa tulevikku. Mis on need teemad ja tegevused, millele tuleks rohkem tähelepanu pöörata? Millised peaksid olema Eesti Euroopa-suunalised prioriteedid ja eesmärgid ning milline on või peaks olema Tartu koht Euroopas?  

Neid teemasid arutavad erakondade ja valimisliitude kohalikud esindajad, ettevõtjad, haridus-, teadus- ja kultuuriinimesed ning noored:
Kristina Kallas, Eesti200                                 
Lemmit Kaplinski, Sotsiaaldemokraatlik Erakond                                
Raimond Tamm, Reformierakond                                            
Tõnis Lukas, Isamaa                                        
Loone Ots, EKRE               
Priit Perens, TÜ kliinikumi juht
Kaspar Schultz, noorte esindaja
Lili Milani, Tartu Ülikooli Geenivaramu juhtivteadur                        
 
Arutelu toimub neljapäeval, 23. septembril kell 12–13.30 ning seda juhib Johannes Tralla.
 
Tule, mõtle kaasa ja ütle sõna sekka ning tee oma ettepanekud, kuidas elu Tartus, Eestis ja Euroopas paremaks muuta. Võid oma mõtted ja ettepanekud esitada enne arutelu või kohapeal küsimustikule vastates, või siis jagada neid Euroopa tuleviku konverentsi veebiplatvormil. Kõik arutelude käigus tehtud ja veebiplatvormil esitatud ettepanekud on sisendiks üleeuroopalistele aruteludele.

Euroopa tuleviku konverentsi veebiplatvorm: https://futureu.europa.eu/?locale=et
Küsimusi arutelus osalejatele olete teretulnud esitama https://www.sli.do/  keskkonnas, sisestades parooli #SinuTulevik. Küsimustiku täitjate vahel loosime välja auhinnad.

Viimati muudetud 20.09.2021