Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Nutika linnaosa huvilisi oodatakse infopäevale

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

16. november / Täna, 16. novembril kell 18 toimub Omicumis (Riia 23b, ruum 105) nutika linnaosa projekti SmartEnCity infopäev, kuhu oodatakse pilootala elanikke ja ühistute esindajaid, kuid ka kõiki teisi huvilisi.

Infopäeval on kõne all rekonstrueeritavate majade elanike ja ühistute õigused ning kohustused, samuti arutatakse rekonstrueerimistöödega seonduvaid praktilisi teemasid.

"Hetkeseisuga on valdava osa nutika linnaosa projektiga liitunud korterelamute ehitusprojektid valminud ning KredExi poolt ekspertiisi suunatud. Kui ehitusprojektid on üle vaadatud ja heaks kiidetud, siis järgnevalt on vajalik jõuda ehituslepinguni. Ehitustegevusega saavad esimesed ühistud loodetavasti alustada uue aasta esimestel kuudel," ütles abilinnapea Raimond Tamm.

Nutika linnaosa projekti raames soovib oma 50-60ndail aastail ehitatud kortermaja energiasäästlikuks rekonstrueerida üle 20 ühistu, kes on esitanud vastavad taotlused Tartu Linnavalitsusele ning KredExile. Projekti pilootala hõlmab peamiselt Turu-Aleksandri ja Tiigi-Pepleri tänavate kortermajade piirkonda.
Tartu linn osaleb rahvusvahelises projektis SmartEnCity, mille käigus luuakse kesklinnas asuvast hruštšovkade piirkonnast tarkadel lahendustel toimiv ja energiasäästlik linnaosa. Nõukogudeaegsete kortermajade liginullenergia hooneteks renoveerimiseks on projektis ettenähtud ligi 4 miljonit eurot.

SmartEnCity projekti rahastatakse Euroopa Liidu teadusuuringute ja innovatsiooni raamprogrammist Horisont 2020. Projekt algas 2016. aasta veebruaris ning kestab kuni 2021. aasta juulini.

Rohkem infot: http://tarktartu.ee
https://www.facebook.com/tarktartu/

Lisainfo: abilinnapea Raimond Tamm, tel 515 4738, raimond.tamm@raad.tartu.ee

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
meediaspetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 16.11.2017