Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

„Smartovkade“ elanikud said käsiraamatud targas majas elamiseks

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

raamat

14. jaanuar 2021 / SmartEnCity projekti raames rekonstrueeritud kortermajade elanike postkastidesse jõudis „Targa maja elaniku käsiraamat“.

Käsiraamatus antakse ülevaade SmartEnCity projekti käigus renoveeritud elamute energiatõhususest, süsteemide toimimisest ja hooldamisest.

Brošüür sisaldab ka nutikodu kasutusjuhendit, kus antakse täpsed juhised, kuidas saab elanik nutikodu süsteemi abil jälgida oma energiatarbimist ning juhtida korteri kütet ja ventilatsiooni.

Lisaks jagatakse käsiraamatus rohkelt energia kokkuhoiu nippe elektriseadmete kasutamisel, toiduvalmistamisel ja muudes igapäevatoimingutes.

„Targa maja elaniku käsiraamatuga“ saavad kõik huvilised tutvuda Tark Tartu kodulehel http://tarktartu.ee/targa-maja-elaniku-kasiraamat/

SmartEnCity projekti käigus rekonstrueeriti 60-70ndatel ehitatud hruštšovkad „smartovkadeks“. Liginullenergia hooneteks rekonstrueeritud kortermajadele on paigaldatud päikesepaneelid ja nõudluspõhine soojustagastusega ventilatsioon, korteritesse on paigaldatud nutikodu süsteem. Elamutest on saanud kõige energiatõhusamaks rekonstrueeritud kortermajad Eesti ja lähiriikides.  

Nutika linnaosa ehk SmartEnCity projekt algas Tartus 2016. aastal ja sellega on ühinenud 18 kortermaja, millest ehitustööd on lõppenud 17s. Projekti lõppedes tekib Tartu kesklinna tarkadel lahendustel toimiv ja energiasäästlik linnaosa, kus on kasutusel uuenduslikud lahendused kaugküttes, tänavavalgustuses ja taastuvenergia kasutamises.  SmartEnCity projekti rahastatakse Euroopa Liidu teadusuuringute ja innovatsiooni raamprogrammist Horisont 2020 ja see kestab 2021. aasta juulini.

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 14.01.2021