Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Oktoobrist on Tartus abivajajatele toeks veel kaks hoolduskoordinaatorit

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

eakad Foto: Kristina Haan

15. september 2020 / Tartu linn võtab alates oktoobrist tööle veel kaks hoolduskoordinaatorit, kes hakkavad abistama eakaid ning puuetega inimesi igapäevaelu korraldamisel.

Hoolduskoordinaatorid, kes hakkavad tööle perearstikeskuse ruumides, võetakse tööle Sotsiaalministeeriumi poolt rahastatava projekti raames.

Tartu abilinnapea Mihkel Leesi sõnul soovib Tartu linn koos perearstidega pakkuda inimestele võimalikult kompleksset abi ning vältida olukordi, mil inimene ei oska tervishoiu- või sotsiaalvaldkonnast endale vajalikke teenuseid leida. „Hoolduskoordinaator suunab abivajaja vajalikke sotsiaaltoetusi või -teenuseid taotlema või hooldekodukohta leidma. Hoolduskoordinaator saab abistada ka näiteks sotsiaaltranspordi organiseerimisel, kui perearst soovib patsienti saata uuringutele, kuid inimesel on keeruline iseseisvalt liikuda. Nii ei jää inimesel tervishoiusüsteemist vajalik ja oluline abi saamata vaid seetõttu, et tal puudub teadmine ja võimalus, kuidas uuringutele saada,“ selgitas Lees.

Esimene hoolduskoordinaator alustas Tartus tööd 2018. aastal samuti Sotsiaalministeeriumi rahastatud projekti raames. See näitas, kui vajalik selline teenus inimestele on ning projekti lõppedes leidis linn võimaluse hoolduskoordinaatori töökoha loomiseks sotsiaal- ja tervishoiuosakonda. See on oluliselt parandanud sotsiaalsüsteemi ja perearstide vahelist koostööd ning taganud abivajajatele kiirema ja tõhusama abi.

Siiani on hoolduskoordinaator abistanud põhjalikumalt ligi 200 inimest aastas, lisaks  loendamatu hulk telefoninõustamisi. Kuna vajadus sellise teenuse järele on tunduvalt suurem, siis uute hoolduskoordinaatorite tööleasumisega saab linn abistada veelgi suuremat hulka tartlasi.

Lisaks sellele, et hoolduskoordinaatorid nõustavad inimesi erinevate teenuste ja abivahendite osas, teevad nad tihedat koostööd erinevate Eesti haiglatega, Tartu linna perearstide, sotsiaaltöötajate ja koduõdedega ning teiste teenuse pakkujatega.

Viimati muudetud 15.09.2020