Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Tartu linnas hakkab tööle hoolduskoordinaator

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

28. juuni 2018 / Tartu linn sai toetust projektile "Toetuse andmine hoolduse koordinatsiooni mudeli piloteerimiseks", mille raames hakkab tööle hoolduskoordinaator, kellest saab abi nii tervishoiusüsteem kui ka sotsiaalvaldkond.

Hoolduskoordinaatori ülesandeks on aidata inimesel jõuda õigel ajal talle vajalikule tervishoiu- või sotsiaalteenusele. Selleks hindab ta koostöös perearstide ja lähedastega inimese seisundit ja toimetulekut igapäevaeluga, teeb koostööd Tartu linna sotsiaaltööspetsialistidega ning aitab inimesel ja tema lähedastel orienteeruda tervishoiu- ja sotsiaalsüsteemis.

Projekti partneriks Tartu linnale on OÜ Tartu Kesklinna Koduõendus ja OÜ Tartu Kesklinna Perearstikeskus, kelle ruumides hoolduskoordinaator tööle asub. Nii saab hoolduskoordinaator olla sealsete perearstidega võimalikult tihedas kontaktis ning vähendada ka perearstide koormust, mis tuleneb sotsiaalteenustele suunamisest ja sellealasest nõustamisest.

Tervishoiuteenistuse juhataja Piret Väljaotsa sõnul kaalutakse pärast pilootprojekti elluviimist saadud kogemuse põhjal alalise hoolduskoordinaatori tööle võtmist.

Projekt viiakse läbi perioodil 01.08.2018-31.07.2019 ja seda rahastab Sotsiaalministeerium.

Lisainfo: Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakonna tervishoiuteenistuse juhataja Piret Väljaots, tel 7361 321, 5358 6559.

Lilian Lukka

avalike suhete osakond
kommunikatsioonijuht

Tel: 736 1212
Mob: 516 4592

Viimati muudetud 28.06.2018