Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Prima Vistal vesteldatakse võimalike ja võimatute soovide üle UNESCO kirjanduslinnades

Prima Vista pressiteade

Prima Vistal vesteldatakse võimalike ja võimatute soovide üle UNESCO kirjanduslinnades Foto: Meelis Ahu

12. mai 2023 / Terve Prima Vista nädala jooksul jagavad Raekoja platsi ja Rüütli tänava nurgal tegutsevas Utoopia Saatkonnas oma igatsusi paljud inimesed erinevatelt elualadelt. Utoopia Saatkond on Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 sündmuse "Prima Vista 2024: Paremad ja halvemad tulevikud" eelsündmus.

Reedel, 12. mail kell 17.00 jagavad oma mõtteid saatkonnas ka kahe UNESCO kirjanduslinna, Tartu ja Lvivi esindajad. Missugused võivad praegu olla rohkem või vähem ilmsed soovid? Milliste soovide täitumisele on kaasa aidanud kirjanduslinnade võrgustik?

Kirjanduslinnad Tartu ja Lviv on juba teinud tihedat koostööd, mille üheks viimatiseks tulemuseks on praegu Tartu bussides leiduvad Bussiluule luulekleebised ukraina nüüdisautorite loominguga, Tartu linn toetab tänavu ka Lvivi kirjandusauhinna väljaandmist. Mida saaksime veel ühiselt teha ja millest unistada ning kuidas saavad teised kirjanduslinnad veel toeks olla Ukrainale ja ukraina kirjanikele?

Neil ja muudelgi teemadel vestlevad Utoopia Saatkonnas kirjanduslinna Tartu koordinaator Marja Unt ja kirjanduslinna Lvivi koordinaator Bogdana Brylynska. Vestlust juhib Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakonna esimees Berk Vaher. Vestlus on inglise keeles.

Event Facebookis.

Viimati muudetud 12.05.2023