Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

TarSlämmi võitjaks tuli Tanel Mällo, Tallinna Slämmil Iina Gyldén

TarSlämmi pressiteade

Tanel Mällo TarSlämmil ja Iina Gyldén Tallinna Slämmil Foto: Uku Peterson, Sirel Heinloo

15. mai 2024 / Möödunud nädalal valiti välja Eesti luuleprõmmu finalistid. Prima Vista kirjandusfestivalil 9. mail selgus selle aasta TarSlämmi võitja, kelleks on luulemaailmas uus hääl Tanel Mällo. Tema esituses sai luulest julgelt õrn ja mänguline armastuse avaldamise vorm. Tallinnas selgus luuleprõmmu võitja 11. mail ning selleks sai endine tartusoomlane ja TarSlämmi võitja ning nüüd taas Soomes resideeruv luuletaja Iina Gyldén. Tema esituses koondusid õrnusega pikitud jõud ja teravus soovi, et tänases maailmas oleks mõnigi asi, mis ei oleks tehtud nii külmavereliselt.

Tartust pääsesid Eesti luuleprõmmu sügisesse finaali veel Aliis Aalmann ja Annabel Berg. Tallinnast jätkavad prõmmutamist ka Ekke Janisk ja Mihhail Boitsov. 19. mail selgub ka Pärnu esineja. Nende seast valitakse sügisel välja luuletaja, kes asub Eestit esindama Euroopa luuleprõmmul Slovakkias ja seejärel maailma luuleprõmmul Berliinis.

Eestisse on Euroopa luuleprõmmu võit tulnud värskelt 2024. aasta jaanuaris, kui Belgias Antwerpenis esines luuletaja Joonas Veelmaa. Teda ootab ees maailma luuleprõmm Togos.

Viimati muudetud 15.05.2024