Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Reedel algav Tartu toidu- ja veinifestival kutsub nautima häid maitseid ja kontserte

Tartu Linnavalitsuse pressiteade

Toidu- ja veinifestival Foto: Evelin Lumi

3. august 2022 / Reede õhtul avatakse Tartus toidu- ja veinifestival, mis pakub kolme päeva jooksul külastajatele maitseterohket ja kultuuriküllast programmi.

Festivali toiduala on seekord üles seatud Vabaduse puiesteele Kaarsilla lähedusse, kus on võimalik proovida ja kaasa osta Eesti väiketootjate toodangut, süüa pop-up restoranides või võtta eine tänavatoiduautodest. Senisest rohkem pannakse tänavu viiendat korda toimuval festivalil rõhku sellele, et külastajatel oleks mõnus toitu ja veini kohapeal nautida ning nii kujundatakse kesklinna parki sume lounge-ala.

Veinialal pakutakse veine maailma eri paigust, aga ka kohalikelt Eesti väiketootjatelt. Festivali külastajad saavad osa võtta degustatsioonidest, koolitustest ning küsida nõuandeid Eesti parimatelt sommeljeedelt. Tartu linna veinid – valge, punane, rosé ja mullivein – valiti nädala alguses ning tehakse pidulikult teatavaks festivali avamisel. Huvilised saavad neid veinialal maitsta ja soovi korral kaasa osta. Veinialal toimub ka heategevuslik maali- ja veinioksjon Ukraina heaks.

Avapäeva õhtul toimub esmakordselt festivali raames Joel Ostrati suur õhtusöök, mille erimenüü valmistavad Inga ja Toomas Lunge. Järgmisel päeval saab kaasa elada uue kokandussaate “MasterChef Eesti” Tartu eelvoorule.

Reedel ja laupäeval esinevad tänavamuusikud ning suurel laval astuvad üles Jüri Pootsmann, Alika, Funkifize koos Inga Tislari ja Lauri Pihlapiga. Veinialal loovad meeleolu Tommaso Primavera & Band ning Svjata Vatra. Pereprogammi raames on avatud lasteala, kus pakuvad vahvaid tegevusi Teater Vanemuise Kollased Kassid ja paljud teised.

Festivali kolmandal päeval, 7. augustil toimub Tammelinna kodukohvikutepäev, kus ootab külastajaid 35 kodukohvikut.

Toidu- ja veinifestivali korraldavad Tartu linn, Vein ja Vine, Tiigi Seltsimaja, Tammelinna Selts ja Tartu Turg. Programmi juhib restoranipidaja ja peakokk Joel Ostrat.
Vaata lähemalt: www.maitsevtartu.ee

Helle Tolmoff

avalike suhete osakond
kommunikatsioonispetsialist

Tel: 736 1336
Mob: 529 4297

Viimati muudetud 04.08.2022