Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Placeholder Placeholder
Background image

Suusasari Estoloppet pöörab oma näo rahvasportlaste poole

Estoloppeti pressiteade

Suusasari Estoloppet

5. detsember 2023 / Suusasari Estoloppet läheb 26. hooajale vastu uue juhi ja sisuliste muudatustega, et innustada inimesi talverõõme ja liikumist nautima erinevatel terviseradadel üle kogu Eestimaa. Maratonid saavad juurde uusi lühemaid ajavõtuta distantse ning plaanis on ka matkagrupid.

Sarja uus juht on pikaajalise matkade ja ka rahvusvaheliste tipptasemel murdmaasuusatamise võistluste korraldaja Kunnar Karu, kes on kohaliku suusaelu edendamise võtnud oma südameasjaks. Tema eestvedamisel sai pikamaasuusatajate sarja nimest tänavu Eesti rahvasuusatajate sari Estoloppet, mille alla koonduvad kuues erinevas paigas korraldatavad talispordile pühendatud suuremad ja väiksemad mõõduvõtud.

“Estoloppet on oma olemuselt äge sari, mille kulminatsiooniks on siiani olnud enamasti Tartu maraton, kuid leian, et seni on teised sama hea ettevalmistuse ja korraldusega maratonid jäänud oma n-ö suure venna varju. Seda imelist talve vaadates on aeg neid rohkem esile tõsta. Ka suusatamine on muutunud, osalejate ootus on tulla loodusesse kogu pere ja sõpruskonnaga, saada kokku omasugustega, nautida liikumist ning sõita lühemaid distantse.”

Igal Estoloppet sarjas oleval maratonil on olemas eraldi sõidud lastele – MINI Estoloppet, mis ootab noori suusasõpru osa saama sama lahedast suusatuurist nagu täiskasvanuid. Alutaguse maratoni kavast leiab põneva ÖÖmaratoni, mis peetakse vabatehnikas ning ajavõtuta nii 21 km kui 10 km pikkustel distantsidel lihtsama profiiliga rajal. Tartu maratonil on 31 km vabatehnika sõit ilma võitjate autasustamiseta, lisaks vintage sõit, kolme vahetusega teatemaraton ja kõige pikemal 63 km distantsil matkagrupid. See kõik mitmekesistab osalejate võimalusi valida endale just jõukohane ja sobilik distants ning nautida seda täiel rinnal, kuid ilma üle pingutamata!“

“Estoloppetit võib võtta kui talvist suusafestivalide tuuri, mis liigub paigast paika, algab Mõedakalt Lääne-Virumaalt ning saab uhke lõpu Haanjas. Kõiki etappe ei pea läbi tegema, oluline on tulla suusapidu nautima, alustada vastavalt enesetundele ja väiksematest jõuproovidest esimesel korral, et võib-olla kunagi tulevikus jõuda välja selle kõige uhkema soovitud distantsini. Kui saad hakkama väiksematel, leiad mõttekaaslasi ja tugigrupi, saad hakkama ka Tartu Maratonil.”

Eesti inimestele meeldib suusatamine, aga paljudel on see ununenud, kuna mitte kõik talved ei ole pakkunud häid võimalusi suuska libistada. On ka neid, kel pole seni olnud võimalust suusatamist selgeks saada. Estoloppeti sari ulatab selles osas koostöös erinevate treenerite ning treeninggruppidega abikäe. Luuakse võimalused nii suusaspordi juurde jõudmiseks kui oskuste lihvimiseks. Kogu info treeningvõimaluste kohta on leitav sarja veebilehel ning sinna juurde saavad inimesed kindlasti arvestada ka Eesti Suusaliidu järjekordse 100 tasuta suusatunni projektiga.

“Estoloppeti maratonide juures tegutsevates suusaklubides on Eesti parimad suusaõpetajad, kes on heal meelel valmis oma kogemusi jagama ning juba mõned tunnid suusaõpet annab hea põhja, mille pealt on talverõõmude nautimine oluliselt ladusam. Peale seda võib juba iseseisvalt harjutamisega edasi liikuda ning kui natukene veel treenida, saab juba esimesed maratonid sõidetud. Suusatamine on äge elamus, annan oma lubaduse!”

Etapid Estoloppet 2024 sarjas: 

27.01.2024  38.Viru Maraton

03.02.2024  25.Tamsalu-Neeruti Maraton

09.02-10.02.2024  46.Alutaguse Maraton

17.02-18.02.2024  50.Tartu Maraton

25.02.2024  26.Tallinna Suusamaraton

09.03.2024 47.Haanja Maraton

Registreerimine on avatud: https://www.estoloppet.ee/

Viimati muudetud 05.12.2023